| dsaqwe a întrebat:

As vrea parerea voastra in general a fetelor, referitor la cateva sfaturi de pe net despre conversatia cu o fata

Cand vorbesti cu o Fata: Fa Afirmatii, Nu Pune Intrebari Legate de EA
Multi baieti/barbati cad in capcana modului "interviu". Continua sa puna intrebare dupa intrebare dupa intrebare. Mai mult de atat, intrebarile sunt plictisitoare si fata le-a auzit deja de la alti.

Cand vorbesti cu o fata fiind putin distant. Tachineaza-o si razi impreuna cu ea, dar nu fa sa para evident ca esti interesat de ea. Daca o faci…ea isi va pierde interesul.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci când vorbeşti cu o fată fi natural, nu te gândi la ce ai citit tu pe net.Cum să nu pui întrebări legate de ea? ce să faci, să vorbeşti despre ce ai mâncat sau pe unde ai umblat tu aseară? E adevărat, nu este bine să pari foarte interesat şi să te apuci să o întrebi cine ştie ce despre viaţa ei privată dar sunt o mulţime de alte subiecte. Încerci să nu pui întrebări la care să poată răspunde doar cu da sau nu, adică spui "tu ce părere ai despre... " şi important este să nu te lauzi exagerat şi să nu vorbeşti prea mult despre tine.
Citeşte şi asta http://richietm.blogspot.ro/2009/04/despre-tachinare.html :)

| elisadaia a răspuns:

Pai cred ca este bine sa nu vorbesti numai tu, mie imi place un baiat cu simtul umorului si care ma tachineaza un pic(asta ma face sa fiu mai deschisa)

| dsaqwe explică (pentru elisadaia):

Nu sunt prea bun la tachinari. niste sfaturi?