| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa il recuceresc pe fostul meu prieten. El nu prea mai ma baga in seama la scoala, este cam indiferent.As vrea si eu niste 'trucuri'(ca sa zic asa)prin care sa ii atrag atentia din nouhappy.

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Din cate stiu eu, doua persoane care se iubesc reciproc nu se despart (cu unele exceptii meschine.) Daca este indiferent, banuiesc ca nu mai simte nimic pentru tine. Chiar daca o sa fiti iar impreuna, acea relatie n-o sa se bazeze pe sentimente de iubire leale, ci va fi o realatie mecanica, bazata pe sex.

| Luori a răspuns:

Daca te bagi in seama, iar el nu are chef de tine o sa te simti prost; iar chestia dintre voi nu ai sa o rezolvi asa.
Daca nu mai simte nimic pentru tine, probabil ca nu ai sa il faci gelos. straight face
Dar. fii tu insuti, mereu inconjurata de prieteni, cu zambetul pe buze; arata-i ca te distrezi si ca multi vor sa fie prieteni cu tine. Stai pe langa el si fa`i "inciuda ". devil
Fa`l sa vada ce a pierdut.

| Dan_Tm a răspuns:

Poi, de ce ai nevoie de 'trucuri'? Baga-te in seama si vorbeste-i. Uneori 'trucurile' fac mai mult rau decat bine.

| evelina_3212 a răspuns:

Incearca sa il faci gelos!
Daca mai simte ceva pentru tine imediat isi va schimba "indiferenta".