| HrănescPorciCuLingurţa a întrebat:

As vrea sa imi creez pe Facebook o comunitate sa postez poze, glume, etc. Si am o intrebare. Si-a mai facut cineva? As putea sa o administrez in comun cu o prietena? Noi avem conturi diferite si ma inreb daca ar fi mai bine sa cream un cont nou, ca vad ca intreaba acolo de contul de Facebook, daca deja ai sau daca vrei sa creezi cont nou.

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Se poate crea un grup, iar initiatorul acetuia poate numi administrator pe oricare din membri acestuia.Nu este nevoie sa va faceti alte conturi, sunt foarte bune cele actuale.Pe pagina principala cand te loghezi ai in partea stanga "creaza un grup", intri acolo si e foarte simplu, iti alegi denumirea acestuia si poti invita pe cine doresti.Succes!

| superdorex a răspuns:

Deci poti face un grup, asa am facut eu tu ai sa devii administrator, apoi poti sa o numesti si pe ea Administrator eu am un grup Pro Natura uite iti trimit linkul sa vezi si sa iti formezi o parere da? numai bine si bafta!
http://www.facebook.com/groups/194477990631351/