As vrea sa ma duc pe profil filologie la liceu, dar nu am media atat de mare, undeva la 8.50 si parintii nu vor sa ma dea la pregatire.
Ce pot face? (invat cat pot)
FUNDA
Pentru a răspunde la o întrebare trebuie să ai cont pe TPU.ro
Utilizatorii cu email-ul neconfirmat nu pot posta mai mult de 5 răspunsuri pe zi şi nu mai mult de 10 în total. Pentru a retrimite email-ul de confirmare click aici
Utilizatorul care a pus această întrebare te ignoră. Nu poţi să mai interacţionezi.
Utilizatorul care a pus această întrebare este în lista ta de utilizatori ignoraţi. Nu poţi să mai interacţionezi.
Utilizatorii avertizaţi nu pot posta mai mult de 5 răspunsuri pe zi.
Nu ai nevoie de [pregatire in calsa a VIII-a, doar de pus mana si invatat ca lumea si lasat FRB-ul si fotografiile in pace, ca petreci prea mult timp cu alte chestii neimportante, cand ai de invata serios.
La pregatire daca mrgi, crezi ca-ti baga profesorul cartea in cap?
Depinde tot d etine sa pui mana sa inveti, ca la examen esti singur.
Nu te mai baza pe altii din lene, vad ca vrei sa dai la medicina, daca tu nu esti in stare acum sa iei medie peste 8.50, cum crezi ca vei putea sa dai la facultatea de medicina?
Pana nu realizezi ca, doar punand mana sa inveti cum trebuie, vei realiza nimic in viata, o sa dai vina pe parinti, pe profesori, pe neputinta, dar nu spui deloc cate ore petreci pe computer sau pe telefon, cu joaca si prietenii.
Ia elimina computerul din viata ta si focuseaza-te doar pe invatat, sa vezi cum obtii numai note de 9 si 10!
Dar stii ce, nu te stresa, ca si de astia ca tine este nevoie pe lumea asta, cineva trebuie sa praseasca pamantul, sa sape gropi, sa curete canalizarile, sa mature strazile, unde nu se cere prea multa carte.
Doreşti să urmăreşti această întrebare? Vei primi răspunsurile pe email.
Adaugă întrebarea la favorite
Doreşti să adaugi această întrebare la favorite?
Ce notă dai întrebării?
Înainte de a posta răspunsul, te rugăm să te asiguri că acesta nu încalcă regulamentul.
Nu ai introdus un răspuns!
Nu ai scris un răspuns pentru această întrebare, aşa că nu avem conţinut pe care să-l publicăm
Răspunsul este publicat...
Te rugăm să aştepţi ca răspunsul tău să fie trimis spre publicare.
Atenţie!
Succes!
Atenţie!
În răspunsul pe care vrei să îl postezi au fost găsite greşeli de scriere. Ele au fost corectate automat şi le poţi vedea marcate mai jos
Atenţie!
Eşti pe cale să postezi un mesaj care poate încuraja pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe internet. Legea nr. 8 din 1996, privind dreptul de autor şi drepturile conexe, a fost modificată semnificativ prin Legea nr. 285 din 2004, prin OUG nr. 123 din 2005, precum şi prin Legea nr. 329 din 2006, iar tu ai putea să te afli în situaţia de a le încălca acum.
În ipoteza unei acţiuni pe cale legală, TPU.ro este obligat să furnizeze IP-ul tău (52.14.124.154) şi restul datelor de identificare şi informaţiilor despre tine.
Atenţie!
Nu poţi posta acest răspuns pentru că linkul pe care l-ai inclus este suspicios, iar pe TPU pirateria nu este încurajată.
Te rugăm să nu faci referire la site-uri aflate în ilegalitate şi să nu postezi linkuri spre materiale postate pe internet fără respectarea drepturilor de autor (programe, jocuri, filme sau muzică piratată)
Nu poţi posta aceast răspuns la întrebarea aleasă!
Răspunsurile ce conţin cuvinte de genul pot fi postate doar la întrebări din categoria Dragoste şi Sex
Raportează răspunsul
Trebuie să fii logat ca să votezi
Pentru a evalua un răspuns trebuie să ai cont pe TPU.ro