| irina222 a întrebat:

As vrea sa-mi fac a2-a gaura in urechea dreapta dar mama nu ma lasa. Cum as putea sa o conving? Spune ca nu e bine de la varsta asta [ am 13 ani ] ca bla bla. Am colege care au cate 3 gauri in rechi. Ajutooor sad

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Sh eu vreau dar mi-a promis ca ma lasa la anul/tongue poate te va lasa. dc nu incerci sa faci un targ cu ea?

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca celelalte colege au asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa ai si tu. Tu poti fi mai deosebita, mai naturala.De ce trebuie sa te ei dupa altii?

| irina20 a răspuns:

O poti face, fara sa stie(eu asa am facut big grin), iar cand esti in prejma ei lasa-ti parul desfacut>Cand v-a afla se v-a supara un pic dar ii v-a trece.Succes!

| KimY a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! Mai asteapta un an, atunci cred ca o sa te lase!winking

| tia a răspuns:

Crezi ca daca ai 2 gauri in urechi, esti cumva mai interesanta? Te-ai gandit la asta?
Eu nu cred :p, si mi se pare total absurd, nu ca tin cu mama ta... dar nu stiu daca meritawinking
Vezi si tu. Mai gandeste-te.
Bafta!

| Love4ever.EU a răspuns:

Sti, mama ta poate are dreptate! Daca acele colege si-au facut deja asa ceva, sunt um pic cam,,, ma rog poate parinti lor sunt altfel! Dar nu inseamna ca tu esti mai proasta pentru ca nu ai ca ele! Parerea mea e ca mai stai putin. pe la 15, 16 ani cred ca o sa accepte parinti!

Nu mai fi trista din cauza asta! Pt o sa iti faci si tu, dar...la momentul potrivit, cu siguranta iti vor da voie, iar daca nu,, lasa ca faci tu 18 ani! Si oricum daca zic tot nu pana l 18 ani, zic eu ca ai sa reusesti sa ii convingi in acesti ani! Daca iti doresti asa mult!

Sincer, nu te grabi, lasa le pe ele in pace! Vei avea si tu!

| midnight_2375 a răspuns:

La 14 ani am avut si eu acest "hobby" si am avut si eu o a doua gaura, dar de obicei stiu ca se face in urechea stanga. Dar acum la 18 nu mi se mai pare la fel de "cool" ca atunci... Gandeste-te bine!

| Vartolas_Roxana_1975 a răspuns (pentru midnight_2375):

Poti sa iti scoti cercelul din ureche si sa se inchida gaura! Nu e un semn ce ramane pe viata

| Crynutza a răspuns:

Cu ce te ajuta sa iti mai faci inca o gaura un ureche? crezi ca te face sa pari mai cool? sa stii ca nu e asa si are dreptate (Alexandra :X :X Dana) ce daca au acele colege trebuie sa ai si tu? sincer acum nu trebuie sa te iei dupa ele, dar acu fiecare face ce vrea si in cazul tau Fiecare face ce poate! insa crede-ma ca nu te ajuta asta cu nimic. De ce nu incerci ca copiezi pe cineva care invata bine, care face lucruri pozitive, nu ca asta ar fi un lucru negetiv dar e intre si intre, si te roog ceva, incearca sa faci pe altii ca tine nu sa fii tu ca altii! sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Irina, am avut si eu aceeasi probleme doar ca putin modificata. Eu vroiam sa-mi fac o alta gaura in ureche dar imi era frica de un refuz. Ai frati mai mari? Daca da, atunci pune-i pe ei sa vorbeasca cu mama ta pentru tine. La mine a functionat. Tinand cont ca ei sunt mai mari, o sa asculte de ei mai mult cand vorbesc cu ea. Noroc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... dar mama zice ca sunt prea mica...(am 12 ani)