| Gumalamanaazecea a întrebat:

As vrea sa-mi schimb comportamentul. m-am saturat sa fiu aceeasi fata naiva. Cum as putea sa fiu stapana pe mine, sa fiu ceva mai tupeista? sunt cam timida de fel...(am 16 ani)

4 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Trebuie mai intai sa inveti sa ai incredere in tine si sa te iubesti! Niciodata sa nu te lasi influentata si mereu sa stii sa dai replica.Incearca sa-ti stapanesti frica in orice situatie si fi Tu insati intotdeauna.Nu uita insa sa fi prietenoasa si buna cu cei care meritawinking

| VladPetcu a răspuns:

Asa eram si eu pana la 10 ani acum am 13laughinglaughing La inceput cand se lua cineva de mine, ma rasteam la el si ii ziceam sa ma lase.Ma mai luau la misto, dar mai putin. La inceput mi-a fost greu, dar pe parcurs am ajuns sa ma impac cu toti, fiind respectat de toti. Acum nimeni nu imi mai comenteaza ca si-o ia. Trebuie sa te impui sa nu ii lasi sa te calce in picioare.
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladPetcu):

Du-te ma si joaca-te cu masinutele,"periculosule"!
Ce smecher esti tu...laughing

| Rebecaaaa a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj si sa ai curaj sa spui celorlalti ce nu iti convine. Dar daca sunt persoane care se iau de tine, ar fi cel mai bine sa le eviti, nu sa te iei la cearta cu ele. Daca esti timida fata de unele persoane, atunci acest lucru il rezolvi cu multa multa comunicare cu acele persoane. Asta ajuta foarte multwinking:*