| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa`mi spuneti parerile voastre. eu nu sunt prea miss univers si nici n`am o personalitate de luat ca model. dar sunt impacata cu mine insumi, in sensul ca ma vad foarte ok.

prietena mea mi-a spus ca arat foarte bine [desi ea e slaba, dar cu forme mai micutze], ca desi nu sunt cat ea de slaba, am niste forme frumoase. ma intreb, oare este oarba sau incearca sa fie draguta? intr`adevar, chipul il am dragut, curat, spre deosebire de al ei, care este plin de cosuri. dar cum poti spune unei fete ca arata foarte bine cand, pe langa sanii si fundul care mi se par ok, am niste burtica? nu e imensa, dar nu am abdomenul plat. e intr`adevar lucrat, dar asta nu se vede pentru ca... deh. cand iesim impreuna afara, amandoua iesim in pantaloni scurti, de exemplu, dar ea poarta si un tricou fara maneci, si pana in talie; eu nu as purta un acest tricou, pentru ca vreau sa imi ascund pe cat posibil defectele, in sensul ca nu`i deloc estetic sa imi iasa sunculitza pe afara, nu?

ea mereu imi zice ca nu ma pun in evidenta, nu imi arat formele destul. dar e o mare diferenta intre noi. ea e inalta si slaba, eu sunt ceva mai micuta si putin mai implinita. ea are picioarele luuungi, eu. lungi, dar nu cat ale ei. ea nu are forme, eu am.

si m`am hotarat ca sa slabesc, sa ma fac si eu bunaciunea pamantului, ca sa nu`mi mai spuna sa ma ascund. nu mai mananc seara, dulciurile le-am redus, sucuri nu mai beau, fac sportul la scoala si acasa. am facut acestea cam 2 saptamani si am mai slabit. dar a fost foarte greu. in sensul ca ea, pe langa faptul ca e slaba, mai si mananca mult si nu se pune pe ea; iar eu cand ma duc la ea, ma invita la masa... si mananc cu masura, sa nu pun pe mine. iar ea, incepe sa imi spuna ca am sa mor de foame, ca nu mananc.

acum... cum sa fac eu sa fie bine. ca daca nu mananc imi spune ca am sa mor, daca ma imbrac mai acoperit, imi spune ca nu ma pun in evidentza. si mi se pare ciudat. cand vedem fete pe strada ceva mai plinutze, adica cat mine, imi spune 'mama, ce grasa si multa e aia', desi fata chiar nu e atat de 'grasa si multa', lucru care ma descurajeaza, pentru ca ma stiu ca si tu sunt la fel.

ideea mea e. cum pot slabi usor si frumos, incat sa nu raman cu vergeturi, celulita, gusa, iar corpul sa nu mi se vestejeasca? si mai ales, incat sa nu`mi ocupe tot timpul [ pentru ca sunt foarte ocupata cu scoala, scoala de soferi si cambridge`ul] si ca sa nu ma vada nici ea ca ma chinui sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| Mihaic93 a răspuns:

Of of Lara Croft. fa-te frumoasa!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatii barbatilor le place ca femeia sa aiba un pic de burtica. Exista doua categorii carora nu le place: cei care au un fetis pentru femei slabe (sunt putini) si adolescentii si tinerii imaturi care nu au gusturi formate, nu prea stiu ce e aia o femeie, dar isi dau cu parerea (astia sunt frustratii).

| juniper a răspuns:

Oh... LaraDot., daca prietena ta nu te accepta asa cum esti, zi ca-ti place cum arati, oricum esti la scoala, pe mine nu ma intereseaza ce zic altii, eu ma simt comfortabila in pielea mea si imi place sa ma imbrac "libera" sa zic asa, nu-mi place sa ma imbrac cu zorzoane si bluze decoltate sau fuste scurte, mie imi place cum arat, daca tu te schimbi de dragul cuiva si nu-ti place, atunci poate ea are o problema, nu tu. Eu fa sport aproape in fiecare zi ca sa fiu in forma, fac genoflexiuni, cam ce fac si la ed. fizica, mananca sanatos si echilibrat si fa sport ca sa arati bine si vei fi si intr-o forma fizica foarte buna. Pastilele astea de slabit sunt doar aiureli, atata timp cat mananci sanatos si faci sport vei avea corp de atlet si vei fi foarte bune la ed. fizica.

| broscutsaaa a răspuns:

Daca nu te accepta asa cum esti, nu iti e prietena.

Cat despre kilograme, nu te ingrijora. Si eu sunt in acelasi caz.

Nu te mai gandi la cum arati, accepta-te asa cum esti si o sa vezi ca slabesti fara efort. Eu nu m-am mai gandit la kilogramele mele de ceva timp, si mi s-a spus ca am slabit.

Deci, noroc.love struck

| broscutsaaa a răspuns:

Hei happy
Sa stii ca nimeni nu se uita daca ai putina burtica sau picioare mai mari [ decat fetele foarte bagacioase ].
Dimpotriva. baietii nici nu observa chestiile astea.
Ei se uita la corp, dupa aceea la chip, si dupa. la suflet laughing

| oleee a răspuns:

Eu zic sa te apuci de salahappy barbatii adora fetele care fac sala...li se par sportive "rezistente" la...pat si oricum te modelezi foarte frumos la sala si nici nu trebuie sa ti regim prea strict pentru a slabi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt ca tinelove struck
am o purta pfflove struck
zici ca is luna a 4laughingadica atunci cand incepe sa se vada un pic.
glumescc. nu o am chiar asa dar daca port ceva mulat mulat se vede. eu incerc sa fac exercitziu
eu nu am celulitaconfused am numa burta. si asta pentru ca am fost singura caruia nu i'a pasat cum mancamlove struck
mancam mereu numa hamb sau cartofi prajitzi sau consumam suc si numai dupa 1 noaptea...si na! trebuie sa te ingrasi dar acum parca na.
toti colegii imi zic
da te;'ai cam ingrasatsmug
pff asta e
la anul sper sa fiu mai slaba