| PanaitAnaSofia a întrebat:

Aș vrea să port ochelari, iar mâine mă duc la un control. Știu că sună absurd, dar cum îmi pot strica vederea?

Răspuns Câştigător
| LarissaLary189 a răspuns:

Pai te prefaci si tu ca nu vezi bine, te chinui sa vezi, iar daca iti pune niste ochelari ca sa vada dioptriile, zici si tu cu care vezi mai bine...ori stai toata noaptea cu ochii in telefon. Mentionez ca lumina trebuie sa fie la maxim. Succes cu stricatul vederii.

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Daca nu ai nevoie de ochelari cu dioptrii, poti sa iti cumperi ochelari fara dioptrii si nici nu iti strici vederea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista si lentile fara dioptrii daca vrei ochelari... de ce ti ai strica vederea? Dar na, daca atat te duce mintea

| sierra1 a răspuns:

Medicul zice să porti și tu n-o faci. Ei, așa sigur îți poti strica vederea?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nepurtand ochelarii sau daca nu purtai inainte purtand ochelari.

| Kerre a răspuns:

Incearca sa stai toata noaptea la calculator sau telefon cu luminozitate maxima, timp de o saptamana vei vedea "rezultate".

| devilshelp a răspuns:

Poti sa iti cumperi rame si gata. Daca iti iei ochelari falsi e ca si cum te-ai uita printr-un geam mereu. Chiar merita sa iti strici vederea pentru un **** de moda? Mai tarziu o vei regreta, dar faci ce vrei