| paty00 a întrebat:

As vrea sa stiutongueentru obtinerea unei nuante de blond deschis in urma vopsirii(culoarea naturala fiind saten) este neaparata decolorarea? Sau prin aplicarea repetata a unei nuante deschise de vopsea parul se va deschide treptat la culoare?

2 răspunsuri:
| MickyloveAndySixx a răspuns:

Paiii...
Daca ai saten inchis si vrei blond deschis cand iti decolorezi parul direct ti se face blond! (ti se arde foarte tare)
Poti sa faci si faza cu aplicarea cu nuanta deschisa de imi multe ori... doar ca trebuie sa faci pauze cam de vreo luna intre aplicari! (si tot ti se arde, mai putin decat ca si la decolorat, dar tot e cam distrus!)

[deci cam tot pe acolo ajungi doar ca dureaza mai mult! poti sa iti faci tratamante intre vopsire si nu este chiar asa de rau!]

Bafta cu noua culeare si sper ca o sa iti stee bine!

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669