| tudorflorin96 a întrebat:

As vrea sa va intreb cati dintre voi ati dezvoltat un rasism fata de romi si daca da, de ce? Care sunt cauzele care v-au impins sa faceti acest lucru?

5 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu una am dezvoltat un rasism puternic fata de rromi.Ii urasc.
Sunt foarte nesimtiti si urmaresc sa te fure.Ii gasesti la tot pasul,parca ar fi paduchi,odata ce ii ai cu greu scapi de ei.
De furat nici nu se pune vorba,fura la greu. Uite am o verisoara care a fost la un magazin din orasul ei sa-si cumpere ceva, a dat banii si a bagat acel lucru in geanta, dar nu a mai inchis geanta ca astepta sa ia restul.Atunci a intrat o tiganca si i-a furat vreo 200 de lei si ea nici nu a observat.
Si copii rromi sunt la fel,sunt invatati sa fure, imediat vad ca ai o geanta, sacosa sau altceva se gandesc cum sa te fure.Sunt niste mizerabili criminali, hoti, nesimtiti si lista continua.
I-as impusca pe toti ca o sa ajungem sa stam inchisi in casa de frica lor.

| AG a răspuns:

Eu am dezvoltat un PUTERNIC rasism fata de rromi. Nu pot merge pe strada linistita ca apar de peste tot "purandeii" cu replica " da si mie un ban". Ne-au facut de ras peste hotare prin Franta, Italia, Spania si peste tot pe unde au ajuns. Din cauza lor Romania e cunoscuta ca o tara de hoti si mincinosi. Cum sa nu ii urasti?

| Jigsaw a răspuns:

Sincer,am 2-3 prieteni t1gani,dar nu sunt rromi de aia care merg sa cerseasca sau sunt nu stiu ce bogati care habar n-au sa vorbeasca romaneste.In schimb, fata de t1ganii aia, care se dau jos din x5 si habar n-au sa citeasca, da, am dezvoltat un rasism puternic.Se cred mari si tari cand de fapt sunt pielea p>>>! I-as incendia pe toti

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Oriunde merg nu poti sa scapi de ei. Sunt nesimtiti si habar n-au ce sunt acelea maniere. Chiar acum cateva zile am fost la un magazin aici in oras la mine si vin vreo 4 rromi. Era un barbat,muieresa,pruncuso si cre ca bunica aluia. Si acolo eram mai multi si asteptam frumos la rand. Vin aia si incepe barbatu sa puna intrebari pe acolo,ca cine suntem si tot din astea. Cand a venit randul lui cred ca imi venea sa mor de rusine. In timp ce comanda el ce vrea sa cumpere,zicea asa: '' dati-mi doi sticle de apa mineral,doi suc...'' si tot din astea. Nu mai stiu ce a comandat ca nu eram chiar asa atent,si gandeste-te ca s-a dat jos dintr-un mercedes. Apoi a inceput sa faca misto de un om care trecea pe langa noi, si acel om era mai batran si imi bolnav, iar rromu a inceput sa rada de el ca de ce ii este desfacut slitul. Asta nu-i nimic din ce iti pot spune dar e cea mai recenta. Sa nu mai zic cu aia ca stateam intr-o zi la stop si a venit o [cum dracul se zice la t.ig.a.n.c.a daca cenzureaza cu rrom? Rromă? in fn.hee hee ] rromă si s-a pus fix in spatele meu fiindca a stiut ca nu o ia nici drequ si nici pe mine no sa ma ia daca o vede pe lenga mine. Deci era un frig in ziua aia de am crezut ca o iau si o arunc in fata masinii. Ce ciuda mi-o fost, abia prindeam si eu stop dar sa mai vina si ea. Pfoa. Pana la urma am mers inca o statie pe jos ca sa prind stop. Adevarul e ca sunt hoti si nimeni nu face nimic impotriva lor. Daca am fi pe timpurile cand erau sclavi iar eu as fi la putere mancau jar si la desert le dadeam ca.ca. Nu am zis niste intamplari grave cu ei pentru ca nu merita sa voresc despre ei. Sunt niste jegosi si enervanti. Cultura de balta. bbye

| Andrei233 a răspuns:

Eu nu am dezvoltat rasismul impotriva rromilor, dar sunt rasist in mine happy