| AdyZEN a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva
Cum pot sa ii spun unei fete de care imi place foarte mult cred ca este fata perfecta eu sunt foarte rusinos si imi este frica sa nu rada de mine ce sa fac? Ea are 14 ani eu am 13 aproape 14 astept rasp de la o fata sau un baiat care se pricepe

Răspuns Câştigător
| MsBlabla a răspuns:

Pai trebuie sa arati bine si sa nu pari disperat. Scriei tu la inceput, apoi las-o pe ea, iar daca nu iti scrie nu o intereseaza, sau daca iti vorbeste in scarba sau iti da seen, treci la urmatoare si crede-ma ca ti se pare ca e doar ea dar o sa fie o multime...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amandoi sunteti foarte micuti, poate ca-i bine sa te focusezi pe carte si mai tarziu peste ani, sa ii spui.

| vocea a răspuns:

Este chestie de subconstient, trebuie sa faci ce iti e frica sa faci ca sa scapi de teama, spune-i in fata ca o placi asa ii arati ca stii ce vrei de asta astea mici ne plac pe noi astia mai mari ca le luam tare

| BlackRose03 a răspuns:

Eu nu ma prea pricep, dar cred ca la inceput ar trebui sa ii dai un mesaj daca nu ai curaj sa vorbesti cu ea.Nu ii zice direct, te va crede disperat, ia-o incet.Intereseaza-te de starea ei si fi langa ea in calitate de bun prieten. Daca te evita sau are intentia sa se fereasca de tine nu te mai gandi, n-ati fost nimic.Dar in cazul in care totul decurge bine si observi ca si ea incepe sa aiba aceleasi sentimente intreab-o daca ar fi de acord sa mearga cu tine la o intalnire, dar numai cand esti sigur ca sentimentul e reciproc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printr-un mesaj
nu sunt experta in relatii, dar sunt de parere ca ar trebui sa faci totul printr-un mesaj daca nu esti suficient de tupeist ca sa zic asa sa ii spui totul pe fata

| NAT0 a răspuns:

ĂH, și dacă nu-ți iese nimic cu iubirea ta, pierzi ceva?laughing Nu pierzi nimic că nu ai avut nimic așa că dă-i bătaie și spune-i tot ce-ți dorește sufletul.

| Anonim7hhsh a răspuns:

Nu găsesc nimic amuzant în a Îți bate joc de oameni. Băiatul a cerut niște ajutor, nu o înjurătură în germana. Și apropo, se zice: Luck mein Schwanz, inteligentule!