| Annemary_2131 a întrebat:

As vrea si eu sa particip la un casting de modelling.Am 1, 67.85-60-x(nu m-am masurat). Am 14 ani si sunt din suceava... ce-ar trebui sa fac, cui sa ma adresez? help
Dau fundita

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Daca ai 1. 67cm trebuie sa mai cresti vreo 4-5 cm asa, pentru ca trebuie sa ai peste 1. 70 cm. Si am auzit ca trece o agentie de modele prin orase, dar nu scrie si Suceava, doar Bacau, Galati, Buzau, si nu mai tin minte. :)
Dar poti cauta pe net, o agentie de modele din Suceava, daca te accepta, bravo, dar ai mare grija sa nu fie vreo teapa, ca multe fete au fost pacalite si transformate in prostituate in genul asta de strategie.;) Uite un site : http://www.w1.ro/director-categorie~tip-agentii-de-modele.html

| lays a răspuns:

Nu prea inteleg faza cu 1, 67:85. dar daca ai sub 1. 70 nu poti participa

| simona_6231 a răspuns:

Ca sa fi model trebuie sa ai peste 1. 70 dar pentru revise de beauty se accepta si 1. 68, masurile hai sa ziceam ca sunt ok pentru ca nu stim cat ai la fund:). app vezi ca luna asta agentia one models are preselectie in 15 orase, dar nu si in suceava http://www.comunicatedepresa.ro/......etaliu.php daca e sa incerci iti pot spune ca e o agentie foarte serioasa. bafta

| lorry_9300 a răspuns:

Daca ai 1. 67 nu o sa ajungi niciodata model...mai ales daca ai si ochelari.trebiue sa ai peste 1. 70! asta e!