| T3h00Izzy a întrebat:

Asa... buna din nou big grin am o pb foarte mareeeeeee, sora mea care are 18 ani mi-a spus ca e insarcinata si nu stie daca sa pastreze copilul >:"voi ce sfat ii dati(e reala situatia)

5 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi eu iti pot da un unic sfat: sa nu il faca pentru ca un copil la anii astia ii va complica fff mult viata

| ROB3RT89 a răspuns:

Prostia costa,acum ar trebui sa-si asume responsabilitatea! Daca avorteaza face un mare pacat, copilu n-are nici o vina ca prietenul mamei lui nu stie sa se protejeze inainte de un act sexual! Eu cred ca decizia ii apartine, si daca are in ea putina demnitate va pastra copilul!

| andreyuu a răspuns:

Eu cred ca orice copil merita macar o sansa la viata. Daca tot are 18 ani, de ce nu vorbeste cu baiatul care a lasat-o insarcinata? si poate se inteleg ei.
Totusi, cine stie, poate acel copil ii va aduce fericire in viata ei.

| deea31 a răspuns:

Sa nu avorteze,sa pastreze copilul e suflet si el,e un mare pacat sa avortezi si plus ca ar omora un copil chiar daca e in burta,ar fi un fel de crima,dar legala, te rog si o rog si pe ea sa nu avorteze re rog, ajut-o sa-l tina si ajut-o la orice ce are nevoie si sa tina copilul sa nu faca greseala sa avorteze!

| T3h00Izzy explică:

A avortat sad