| blablablasigatacamaplictisesc a întrebat:

Asa, deci maine o sa ies cu un tip si mi-e foarte rusine de el, frica, nu stiu cum sa explic.straight face
Ce sa fac sa nu-mi mai fie teama, frica?

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

E vreo vedeta sau mai stiu eu ce? chiar si asa, e si el om, greseste ca oricare altul, face lucruri bune ca oricare altul... e o simpla persoana, deokmdata, daca merge totul bine, poate fi totul pentru tine si tu pentru el, dar deocamdata este doar o alta persoana. stai linistita, nu ai de ce sa te temi.
bafta

| BogdanaV a răspuns:

Gândeşte-te care e cel mai rău lucru care se poate întâmpla (şi aici sper că nu ieşi cu mai ştiu eu ce dubios, ci cu un tip de vârsta ta de care îţi şi place). Nu are cum să fie ceva atât de naşpa cât să ai emoţii înainte de întâlnirea asta. tongue

Dacă ţi-e teamă că nu o să ştii despre ce să vorbeşti cu el şi or să apară tăceri stânjenitoare: fă-ţi temele înainte de a pleca de acasă. Spune-i că ai început să te uiţi la The Big Bang Theory sau la ce serial ai început tu să te uiţi, că ai văzut mai devreme la TV o frântură dintr-un documentar despre Marte şi ţi s-a părut cool că pe cei doi sateliţi ai săi îi cheama Phobos şi Deimos.

Şi-apoi... eu sunt sigură că şi el are emoţii. De obicei băieţii sunt şi mai emoţionaţi la vârsta adolescenţei.

Good luck! happy