| cristina18 a întrebat:

Aseara m-am despartit de prietenu meu cu care aveam o relatie de 3 saptamani sadpentru ca el era mult mai mic decat mine (el 14 eu 18 ani) si tot timpul trebuia sa ne ascundem, sa avem grija sa nu se vada nimeni pentru ca nu am vrut sa afle parintii nostri pentru ca nu ar fi fost de acord cu relatia noastrasad, stiau doar cativa prieteni de relatia noastra, in rest nimeni. El imi zicea mereu ca tine mult la mine, dar aseara dupa ce i-am zis ca vreau sa ne despartim a parut nepasator, a spus doar "aa, asta vrei? ok" si a plecat si eu am ramas plangand si lui nici macar nu i-a pasatoh go on.

Am pus suflet repede in aceasta relatie si m-am obisnuit cu el si acum imi este greu, mai ales ca il vad mereu ca stam pe aceeasi strada. Ce pot face pentru a il uita si a merge mai departe ca dupa ziua de ieri numai imi arde de nimicsad

5 răspunsuri:
| dydy1992 a răspuns:

Pai de ce te`ai despartit de el? happy
Adica nu trebuia sa o faci deoarece iubirea nu tine cont de varsta.
Si oricum daca parintii nu erau de acord nu era nimic deoarece nu parintii iti controleaza inima.
El a plecat nepasator deoarece nu mai stia ce sa-ti zica, adica si eu as fii facut la fel, as fii incercat ca in in fata persoanei care mi-a zis sa fiu tare dar in sufletul meu...si as fii putut plange altundeva nu in fata persoanei.
App v-ati putea impaca s`au daca nu...o sa-l uiti cu timpul happy o sa intalnesti alt baiat si il vei uita

| slipknot a răspuns:

Cu timpul te vei acomoda cu despartirea. poate si lui i-a pasat si nu a vrut sa o arate...

| lulucel a răspuns:

Poate s-a uitat la Mircea Badea "Ce sa faci cand iubita iti da papucii"laughing

| ChloeS a răspuns:

rolling on the floor))))))))) eu pot spune ca ai 18 ani degeaba:*. Maturizeaza-te, ce aveai de gand sa stai 4 ani sau mai mult dupa acest pustuilica ca sa traiti ''happily ever after''? Sunt atatia baieti de varsta ta, mai bine cauta prin ei nu prin pusti de generala. Parerea mea!happy

| FinutZa a răspuns:

Sincer nu va fi prea usor dar daca vrei vei reusi, incearca sa nu te mai gandesti mult la asta findca mai rau iti faci, incearca sa iti gasesti ocupatie... nu cred ca vei reusi sa gasesti altul ca sa il poti uita... tongue bafta