| TurdaVasi a întrebat:

Asi dori sa compun o melodie rap imi dati ceva indei?
(FUNDA)

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Pai depinde de sursa de inspiratie care o ai in acel moment revenind la intrebarea ta:
1.Parintii tai-daca de exemplu tu ina cel moment esti trist ai putea sa faci despre familiiile din ziua de azi(unii parintii alcolici, altii isi bat copii si asa mai departe, insa daca esti fericit ai putea sa faci o melodie parintilor tai, in care sa le multumesti ca te.au crescut ca ai ajuns cine esti acum ca ii iubesti enorm si asa mai departe

2.O fata in cazul in care esti indragostit (aici nu mai am cum sa iti mai dau idei deoarece doar tu stii sentimentele tale)

3. Drogurile Alchoolul Cu*ve-daca esti pasionat ca in general stiu ca rapp-eri sunt baieti mai de strada si sunt pasionati de asa ceva, nu ma refer la toi sunt si exceptii, si intr.ol melodie nu trebuie neaparat sa fie adevart ce compui ci doar sa compui, indiferent daca este real sau ireal, ai putea sa inventezi o poveste despre un baiat care se droga de azi de zile si intr.o zi a decedat deoare aceste cazuri sunt foarte des intalnite in ziua de azi

3.Despre fetele din zia de azi care se dizvirgineaza de la 14 ani ceea ce m se pare o prostie, care vor iubit la 5 ani, si care la 12 se machiaza mai rau ca una de 20

4.sau o poveste dintre o fata si un baiat o poveste de dragoste fie ea trista sau fericita

cand faci piesa ma anunti ca vvreau sa te ascult.ok?laughing)

4 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, trebuie să ai voce şi versuri cu rimă ăsta este succesul.

| TurdaVasi explică:

Da voce am destul de buna
si pot sa cant si trei minute fara sa ma opresc imi controlez bine respiratia
dar n-am indei (versuri)

| crazyinlove a răspuns:

Inspirate din Cheloo

| AliveOne a răspuns:

1.asculta parazitii ca sa te inspire
2.gandeste profund