| kurt a întrebat:

Asta e o intrebare la care chiar vreau sa vad raspunsul sincer, de ce fetelor le plac mai mult cocalarii sau manelisti astia si le displac rockerii, si inca una, de ce fetelor nu le plac baietii cu parul lung? :-|

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dar de baietilor le plac numai papusile de plastic, blondine cu parul lung care pastreaza aceeasi expresie pe chip mereu de teama sa nu faca riduri? Oare de ce?thinking

| monyk a răspuns:

Buna, sincer nu putem generaliza...fiecare cu gusturile lui si fiecare e diferit, fiecare gandeste diferit si are anumite preferinte.Eu cred ca atunci cand iubesti pe cineva nu tii cont de aceste aspecte, ca e manelist sau rocker, nu cred ca ar trebui sa aiba asa mare importanta, toti sunt oameni si nu ar trebui sa facem asa mari diferente, daca iti place rockerii sa nu te aproprii de vreun manelist sau invers, mi se pare aiurea acest criteriu.
Mie una nu imi place sincer iti spun, baietii cu parul lung, bine pana la umar si frumos, aranjat nu e asa rau, dar nu imi plac pletosii, spun asta ca parul lung mereu afost asociat feminitati, femeii, nu stiu, un barbat cu parul scurt exprima masculinitate, prefer pe cei care nu au parul lung dar asta nu inseamna ca nu as putea sa imi placa un baiat cu parul lung; depinde de fiecare in parte!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mie îmi plac băieţii cu păru lung...ai de ce trage laughing
...depinde de gusturile fiecărei fete... dacă ascultăm rock ne plac rockerii şi pletoşii dar dacă ascultă manele atunci le plac cocalarii

| bluesky a răspuns:

Eu nu sunt asa. Nu imi plac cocalarii pentru ca se cred cei mai tarii si muuulte altele.
Rockerii, sunt unii care imi plac si altii nu.
Nu am nimic cu baitii cu parul lung, dar sa fie ingrijit, nu soios si nespalat. Poate ca unele fete considera asta, a avea parul lung, ceva feminin...sau pur si simplu nu le place!
bye!

| Anda_5509 a răspuns:

Nu toti cu exceptia rockerilor sunt manelisti, sau cocalari. Daca vrei sa vezi un cocalar adevarat intra pe cocalari.com.
Stii cum e, fiecare are propriul caracter, propriul gust, ceea ce nu se discuta.Sunt si fete care prefera rockerii, dar si fete care nu i suporta. Unei rockeritze e normal sa i placa maim mult un rocker decat un baiat obisnuit( cocalari, cum ii numesti tu.), si invers.

Baietii cu parul lung au o tenta spre neingrijit. E oarecum ciudat sa vezi un baiat pe strada care are parul mai lung ca prietena lui.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Hail metal, and by the way why the fuj do you care about those biches? they don't desirve you

| ruxybelle a răspuns:

Dece? Simlu.
Urasc cocalarii si manelisti.:-&... dar totusi unii dintre ei sunt de treba si te poti intelege foarte bine cu ei.
Iar baietii cu parul lung din punctul meu de vedere sunt oribili. laughing :d.Cu rockerii nu te poti intelege calumea daca nu esti de.al lor. Sunt disperati at wits' end
Ma rog eu aici imi exprim punctul meu de vedere. Fiecare are o alta parere.

| kurt explică (pentru ruxybelle):

Nu e asalaughing eu am cativa prieteni foarte buni care nu au nici o tangenta cu muzica ce o ascult eu,unii manelisti, dar pot purta o discutie cu ei, nu am nimic cu ei si chiar ma inteleg foarte bine.

| stresu a răspuns:

Prietenul meu e un rocker pletos, mai pletos ca mine; si imi place; deci eu nu intru la "fetele"?
Sa nu generalizam, ca daca sunt multe maimutele interesate de bani si masini, sunt suficient de multe interesate si de o conversatie de buna calitate. Numai ca nu ies in evidenta atat de tare ca au ceva viata pe acasa.

| usernamealy a răspuns:

Mie imi plac baietii cu parul lung dar nu exageratlaughing...si urasc cocalarii si manelistiilaughing

| RoooneyThePuf a răspuns:

Mi-emi place mult rock-ul...si de asta imi plac baietii cu parul lung si in special rock-erii:X:X:X:

| cornculapte a răspuns:

Nu generaliza. Fiecare cu gusturile proprii.
Eu de exemplu nu imi aleg prietenii dupa muzica pe care o asculta ci dupa felul in care pot sa vorbesc cu ei, dupa caracterul lor, dupa cantitatea de materie cenusie pe care o au in cap. Am multi prieteni, de la rockeri la manelisti, de la pletosi la chei si crede-ma, in majoritatea timpului nu ma preocupa genul de muzica pe care il asculta. Ma preocupa mai mult daca sunt atenti la ce vorbesc si daca nu ma judeca.

| MissNobody a răspuns:

Eu una nu asa alege manelisti iakkkkk... un rocker mai bine, eu asta as alege pentru ca iubesc rockul iubesc rockeri.parul lung imi place.manelistii sunt inculti si prosti si nu au gust.rockeri sunt artisti pe fata au simtul artei au gust nu sunt analfabeti sunt rebeli si asta e cel mai bine sunt liberi happy oricum gusturile nu se discuta iar faptul ca tu crezi ca fetelor nu le blac baietii rockeri arata cate pitipoance avem in tara pentru ca majoritatea ar alege un cocalar.mai rar oameni cu gust. oricum inca o data gusturile nu s discuta dar tu sti ce as alege eu =]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti sa stii.De ex. si eu asc rock!:X.si unele pers. se poarta cam ciudat.straight face, dar o sa gasesti si tu o pesroana care sa te placa...Stai linistit.eu mi-am gasit, o sa-ti gasesti si tu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti rockerii au parul lung si nu toti rockerii sunt jegosi dar 95 la sula cei care asculta manele sunt analfabeti

| Rockăr a răspuns:

Salut Kurt, îți plac Nirvana, ai? :3
Na că ai un răspuns și de la o roackără,cam tarziu ce-i drept dar asta elaughingAmu eu știu cum e cu noi,roackerii,e greu printre atatia cocalari,nu? Dar ne descurcam noi ca na Metal will never die! Daca vrei o pițipoanca de rahat normal ca nu o sa te placa, dar daca vrei o roackără o sa te placa pentru ceea ce esti, plus ca noi avem un mod diferit de a iubii, nu mai intru in detalii, in fine.
Te asigur că eu ador rockerii si cu atat mai mult daca sunt pletosi.Asta e combinatia ideala.Si te asigur inca o data, sunt fata!
Sfatul meu este a-ti lasi parul lung si sa nu-ti pese de parerile altora, exista o persoana pentru fiecare!laughing
Acum am si eu o intrebare! De ce baietilor nu le plac rockerițele? sad
Well, ce fel de rock/metal asculti? Formatii? Trimite-mi mesaj in privat daca vrei sa mai vorbimrolling on the floor
Well, keep metal alive! xD

| So0 a răspuns:

Nici mie nu imi plac fratic manelisti dar marea majoritate a rockerilor sunt tocilari de la liceu sau scoala si se refugiaza intr-un grup de rockeri care ei se inteleg unu pe altu si nu accept pe altcineva care nu-i rocker ca ei. Mai bine alegi un manelist care sa faci caterinca cu el decat un rocker

| kurt explică (pentru So0):

Nu zi pana nu mergi la o bauta cu niste roackeri,crede-ma,noi facem panarama din o gramada de chestiilaughing, a si tocilarii, aia nu sunt "roackeri" doar tristi.

| Rockăr a răspuns (pentru kurt):

Ai perfecta dreptate, rockerii se distreaza cel mai bine! Atat timp cat nu vorbim de tristii aia de emolăi cu care lumea adora sa ne asimileze, confunde happy