| kain333 a întrebat:

Astazi a venit fratele meu foarte suparat de la scoala si fireste ca a venit la mine ca doar eu sunt cel mai apropiat prieten al sau si a spus ca diriginta l-a pus la engleza sa copie un text de 7 paragrafe scrise ft mici si care erau ft lungi.Ca cica "80 % din copii din clasele 1-8 gresesc la copiere".Si l-a pus sa scrie.A zis ca daca pune o litera in plus sau in minus ii scade 0.10 puncte daca scrie urat si nu intelege o litera ii scade 0.10 puncte si fratele meu s-a chinuit sa scrie mai frumos decat a scris vreodata si a avut mare grija la litere.A facut totul ft bine dar s-a sunat si m-ai avea 2 paragrafe.A intrebat-o pe diriga daca ii pune nota doar pe ce a lucrat el dar ea a zis ca o sa conteze si daca a scris tot textul.A zis ca se considera ca a sarit randuri daca nu l-a terminat pe tot.Si el s-a dus si s-a grabit sa scrie si diriga a luat testele si a plecat.El am continuat sa scrie in pauza si a terminat iar la penultima ora, in ora de dirigentie el si 5 colegi au vrut sa ii dea testul doamnei dar ea a spus ca trebuia sa il dea odata cu ceilalti, ca dc ei sa fie mai privilegiati.Si fratimiu a venit suparat ca ii pune 4 in catalog. Daca dadea testul atunci oricum lua 4 ca nu a scris 2 paragrafe, dar el l-a scris pe tot dar nu i l-a mai luat diriginta.Ce o sa patrasca? O sa ia 4 sau il pune sa mai dea odata testul? Eu i-am spus ca nu stiu ce o sa i se intample.La ce credeti ca ar trebui sa se astepte.Scz categoria dar este urgent.

5 răspunsuri:
| zahre a răspuns:

Buna.Sa vina parintii sau bunicii vostri la scoala(daca ia 4) fiindca nu ESTE NORMAL.

| kain333 explică (pentru zahre):

Intr-adevar nu este normal.Fratele meu are numai note bune si asta i-ar strica media.Pe mine nu ma afecteaza in mod direct pentru ca eu sunt la facultate dar este o mare nedreptate sa faci asa ceva mai ales daca esti diriginte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu este urgenta pentru Dragoste si sex.

| kain333 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca este cea mai accesata categorie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kain333):

Trebuie sa intelegeti ca exista un regulament si ca trebuie respectat.Cui nu ii place, este liber sa caute alt site.O seara buna.