| DaDaDaDa69 a întrebat:

Astăzi am primit testul la fizica. Am luat 6.40. Frustrat fiind pentru ca mai aveam un 6, i-am zis profiluri cand a trecut nota ca am luat 7. Acesta mi-a cerut testul si a vazut ce am facut. A scris in dreptul meu in catalog ca cere scaderea notei la purtare. E posibil din atat sa fie scăzută? Nu am mai avut abateri pana acum. Mâine intenționez sa ii cer scuze profului, dar e totusi posibil scaderea notei pentru arata doar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e posibil,si la mine in clasa mai fac unii copii asa, dar cand le cere profu testul si ii intreaba de ce au zis asta ei rasound ca au crezut ca se rotunjeste. Cere-i scuze, daca esti un elev bunicel nu o sa iti scada nota la purtare, crede-ma, unii se bat si sparg plasmele la.noi in scoala si au nota la purtare minim9 deci nu cred ca o sa iti scada. Sper ca te-am ajutat! Noapte buna happy

| DaDaDaDa69 explică (pentru anonim_4396):

Pana la urma dirigu a anulat acest lucru. I-am cerut scuze si dirigului dar si profesorului. Multumesc pentru raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaDaDaDa69):

Cu placere happy Ma bucur ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-a notat pentru minciuna, care sincer, este destul de grava.
Ca 6.40 nu-i 7, deci ai mintit cu buna stiinta!

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu, nota la purtare nu se poate scade pentru o chestie ca asta. A fost doar o minciună nevinovată până la urmă, cred că a vrut doar să te sperie ca altă dată să nu mai faci. Și până la urmă, ce-o să-i explice dirigintei/dirigintelui? Că în loc să treacă el notele în catalog v-a dat vouă lucrările și v-a cerut să spuneți notele, și că ai spus 7 în loc de 6? Fii serios, asta e cea mai jalnică acuzare a unui profesor către un elev happy
Eu zic că poți să dormi liniștit.

| Mihaelablabla a răspuns:

Este posibil, depinde de regulamentul scolii.
De ce ai vrut 7 daca nu il meriti?

| julia5454 a răspuns:

E imposibil sa iti scada nota la purtare din asta. Se face un consiliu profesoral si totii elevi care sunt propusi pentru scaderea notei la purtare se pun in subiect acolo si trebuie totii profesorii sa fie de acord, iar raspunsul final il are diriginta ta, deci stai calm