| marius12323 a întrebat:

Ati avut vreodata sentimentul acela ca lumea,si prin asta,toata lumea,oricine,ar putea trai in continuare bine, fericiti fara tine?

Răspuns Câştigător
| Nitunitu a răspuns:

Renunta la sentimentul de sinucidere. Dupa energia care mi-o transmiti intr-acolo bati.

Eu am o mama care imi spune ca ma iubeste si m-a dat afara din casa de la 18 ani. (acum are dementa, inainte avea depresie)

Tata nu am, de fapt am dar nu l-am vazut in viata mea.

Viata nu e dreapta, stiu, dar crede-ma ca tu esti cel mai important pe planeta asta.

Iti spun asta pentru ca nu realizezi cate lucruri bune poti face tu, fa-ti o cariera in ceea ce iti place, fa-ti o familie si copii care sa se bazeze pe tine oricand si cu orice.

Da tu un exemplu bun familiei tale adica viitoarei tale sotii si copiiilor tai.

Nu ai prieteni, ai doar cunostinte,

Bazeaza-te doar pe tine,

Fi mereu cu capul sus orice s-ar intampla,

Distreaza-te si zambeste mereu, orice ai face.

Viata e cel mai mare dar pe care il poti primi.

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Da, mereu.

| ToKen a răspuns:

Nu m-am simtit asa exclus, iar daca am facut-o n-am ajuns sa ma gandesc la asta. thinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur exista in SUA o familie Smith careia nu ii pasa de mine. De fapt cred ca exista si vreo doua familii Popescu prin Braila care nu dau doi bani pe mine

| R0R0 a răspuns:

Desigur!
Se mai intampla.

| ediGGAR a răspuns:

Da, mereu. Nici nu prea imi place sa ma gandesc la asta. Dar stii ce fac in schimb? As putea spune ca "ma doare in cot" de toti si fac cam ce vreau. In limitele normalului, bineinteles. O zi buna. happy