| Stefy_5345 a întrebat:

Ati avut vreodata un animalut de companie? Ce era si cum il cema?
Va place/va placut animalutul?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Am avut papagali si hamsteri in trecut si am si in prezent, altii.
Am un papagal, celalalt mi-a muritsad il chema coco, pe aceasta in viata o cheama ely.Si mai am un hamster foarte dragalas si frumos, hamster pitic pe nume Riki.Imi plac foarte mult si nu pot sta fara animalute, mai invioreaza casa si nu te mai simti asa singur cateodata si plictisit.In general imi plac animalutele, in afara de pisici. Mi-as dori si un caine dar nu cred ca vor ai mei... Tu ai? Numai bine

6 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Am avut multe animalute... Acum am un papagal mic si verde pe care il cheama Roco, si acum isi face toaleta big grin
Este un -necuvantator- care ma poate asculta cand ii spun ce am pe inima, chiar daca pare o prostie happy

| Malvina24 a răspuns:

Eu am un purcelus de guineea, l-am primit cadou acum 3 zile de la o colega il cheama Rufus si e tare dragalas(e baietel). Il ador si stiu ca si el ma place pe mine. Vreau sa il fac foarte fericit ca sa-mi traiasca mult.

| Razvan a răspuns:

Eu am un motanbig grin
E negru complet.Vine si miauna langa mine sa il iau in brate. Daca vede ca nu vreau, incepe sa se urce pe mine ca pe gardlaughing
E foarte simpatic si imi place la nebunie Mozart.Toarce mai intenssmug

| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Eu am un iepuras pitic de rasatongue... e fetita si o chema dolly:X.:*

| NewSummer2013 a răspuns:

Da.

Eu am avut un motan.

Îl chema Zoro. (Era alb cu negru, iar pe fata avea ca un fel de "masca" exact cum avea acel ZORO din filmewinking )

Si o pisicuta, cu nemele de Pica. ( deaorece cand era mica era atat de neagra, incat semana cu o picatura de tuş)

Si sincer i-am iubit pe amandoi extrem de mult... dar o pisica nu poate trai mai mult de 15 ani maxim, asa ca...au murit...

| pwp a răspuns:

De cand m-am nascut si pana in prezent am avut caini! atat de multi incat nici nu mai stiu cum ii cheama! mai tin mnte cateva nume:primul catel pe care l-am vazut la mine in curte nu avea nume, si toti ii spuneam Cateaua. a trait in jur de 15 ani, si a facut foarte multi catelusi! ultimul caine pe care la facut inainte sa moara l-am numit țiți! si acesta a trait destul de mult! mai am avut multi care nu mai ii tin minte, doar cateva nume:bobita, dora, lassy!
ultimii caini au fost suzi(suzeta ) si pichi.
pe suzi o am de 1 an, mi-a dat-o nasa de cand era micuta! din pacate a murit in vara! am plans mult, si inca mai plang cand ma gandesc!
am mai ramas cu pichi, care e un pechinez de 6 ani! a gasit-o bunicul de la tara la o fantana, si mi-a dat-o mie!

am mai avut si pisicii!
fara pui, am avut 3 pisici! una mi-a dat-o o prietena (o gasise ea pe strada) si i-am dat numele miti, si 2 au trecut prin fata masinii mele cand plecam acasa(fiind la tara) si le-am luat acasa. una s-a numit cleo si una sonia! acum nu mai am niciuna sad

am mai avut si papagali! 5! 3 fete si 2 baieti! fetele sa-u numit mereu cora, si baietii mereu coco! inca stiu cum au murit!
1. a iesit din colivie si a zburat
2. i-a mancat capu cainele
3. s-a spanzurat
4.nu a mai avut mancare si a murit de foame!
5.nu mai stiu...

deci, am avut destule animale! acum, din pacate, mai am un singur caine! de craciun vreau inca un caine!
pa-pa! ma duc sa ii scriu mosului rolling on the floor