| anonim_4396 a întrebat:

Aţi avut vreodata un aşa-numit "Coşmar"? Care a fost acela? Dau fundă pentru cel mai înfricoşător!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu tin foarte bine minte inceputul, este in ceata, imi aduc aminte ce ceva drum pustiu, eu, si doua prietene.
Apoi m-am trezit in curte. Nu stiu ce s-a intamplat pe acel drum, dar m-am trezit in curte la bunici, unde locuiam cand am avut cosmarul.
Toata lumea era in casa, doar fratele meu, nasii mei si varul meu erau afara, faceau gratar.
Curtea avea doua curti. M-am dus la poarta pentru ca aveam obiceiul de a iesii mereu sa vad cine e pe drum.
Cand m-am apropiat de gard, am vazut pe cer un desen foarte frumos, fantastic, era un fel de car din acela al gladiatorilor, pe el un soldat cu un scut si o sulita carul fiind tras de multi cai.
Acel desen era pe cer, si mi-a placut atat de mult incat am vrut sa il arat si tatalui meu.
Am fugit in a doua curte, care era putin mai lunga, insa cat de cat ingusta.
Mi-a fost frig. Piele mi s-a facut de gaina, si au inceput sa-mi tremure mainile.
Mi-am zis "e frig", si dupa ce am zis asta un vant puternic m-a impins in spate.
Am mai mers doi pasi si din spate am auzit "stai".
Am stat.
Si imediat dupa asta mi-am pierdut puterile, am cazut, pe burta, si eram tras de ceva in spate.
Simteam o mana grea, cu gheare ascutite cum imi strangea piciorul si mi-l ardea.
Frigul disparuse si imi era din ce in ce mai cald.
Frica, disperare si neputinta. M-am uitat in spate... Ce am vazut? Iadul.
Oameni chinuiti, flacari, caldura.
O voce normala, dar cu o rautate in ea, mi-a strigat "AL MEU ESTI!", si am simtit o presiune in tot corpul.
Inima-mi plesnea, nu mai puteam sa respir, iar muschii mei nu se miscau.
Ce sa fac? Sa tip? Da! Stai... Nu pot? Dece? Mama! Dece nu se aude nimic? Mama!
Nu pot sa tip? Misc doar buzele.
Mama! Stai! Ce? Pot sa tip...
Corpul meu si-a recapatat puterea, si mi-am vazut mama in usa.
M-a intrebat "Dece tipi?" "Am cazut".
"Vino in casa, e frig".
Intr-adevar, era iar frig. M-am uitat in spate si nu mai era nimic.
Vocea se auzea incet de peste tot, dar nu zicea nimic, doar radea.
Nu stiu ce a fost asta, dar am scapat.

Acesta a fost unul dintre cele mai infricosatoare vise ale mele.
Partea "naspa", este ca dupa ce m-am trezit, corpul meu era tot paralizat, eram transpirat, si nu puteam sa respir.
Oricum, am incercat relatez visul ca o povestehappy

3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Cel mai "înfricoşător"?
Într-un vis(banal) de-al meu se făcea că urcam nişte scări,şi la un moment dat parcă îmi paralizaseră membrele inferioare. Încercam să mă ridic şi pur şi simplu nu mai puteam...şi începeam să mă înfurii,pentru că tot ce puteam facea era să zac precum o legumă şi să-mi aştept sfârşitul(care era ăla, habar n-am, că deşi am avut visul asta de multe ori, niciodată nu i-am aflat sfârşitul)... Urăsc stările de neputinţă, indiferent de natura lor.straight face

| kobra12 a răspuns:

Intrebarea ta prosteasca

| annaangel17 a răspuns:

Pai eram cu o fata in camera ei (este la etaj) si de jos s-a auzit un raset de baba.
Am coborat jos si am vazut prin usa cum incerca sa deschida usa cu unghiile ei mari si negre.Am iesit pe o alta usa afar si i-am spus parintilor ei ca e o baba urata, dar ei au crezut ca e o gluma.Am fugit la bunica ei si i-am povestit tot.Ea a spus ca "A, poate era mama" Insa noi stiam ca mama ei a murit.Si deodata s-a transformat in baba aia x-( pfoai ce m-am speriat