nony
| nony a întrebat:

Ati facut vreodata ceva ce nu sunteti mandri si acum vreti sa va cereti scuze persoanei sau persoanelor pe care le-ati ranit?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da...crying. am ranit o persoana si nu o data, ci de mai multe ori si imi pare ft rau insa nu am puterea sa indrept lucrurile.straight face. imi pare nespus de rau sad

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da. Dar acum e prea tarziu sad Am gresit fata de o prietena si acum nu ii mai pot cere iertare pentru ca a plecat din tara sad
Nu putem schimba trecutul.winking

| Flav a răspuns:

Nu cred c-am facut ceva vreounei persoane de care sa-mi fie rusine.Totusi, stiu c-am pierdut cateva persoane pretioase datorita orgoliului meu prostesc cateodata. Si acum imi reprosez ca n-am stiut sa iert greseala sau sa incerc sa trec cu vederea. Dar asta e, unii vin, altii pleaca. happy

| Antrax a răspuns:

Da. Dar mi-as cere degeaba scuze fiindca cicatricea ramane. Poate m-as simti doar eu mai bine ca i-am cerut scuze.

| Punky a răspuns:

Da.cred ca orice persoana a facut asta si intr-adevar cu niste scuze nu acoperi greseala dar ii poti arata pers k tii la ea si ca nu o vei mai rani.

prfml
| prfml a răspuns:

Da. dar ceea ce am facut este nesemnificativ pentru acea persoana iar pentru mine o greseala, care nu conteaza cat de mica sau cat de mare este, eu o numesc greseala. Nu imi uit greselile doar ca astept momentul potrivit sa le recunosc, inca nu a sosit momentul potrivit pentru toate dar va veni timpul si pentru acele greseli care nu le-am recunoscut, nu le-am recunoscut pentru ca sunt nevinovate si vreau ca fiu inteles, adica sa fie si acea persoana in postura mea si atunci ma va intelege de ce am amanat.

| kh1ss a răspuns:

Da. Dar sincer, acum scuzele nu mai sunt de folos, pentru ca rana e deja facuta, si nu se inchide cu niste scuze. Trebuie sa ii arati acelei persoane ca iti pare rau si ca ii vei fii alaturi.

| mircea a răspuns:

Da si din pacate nu ma mai pot intalni cu acele persoane...

| urbanghost a răspuns:

De multe ori, m-am certat cu persoane care nu trebuia, si din niste motive absolut stupide.

| scootsie a răspuns:

S-ar putea sa nu fi ranit pe nimeni intentionat. Dar, chiar daca nu stiu de asta, imi cer iertare de la prieteni ori de cate ori pot si situatia imi permite...Prietenii adevarati, primesc scuzele si chiar nu au pretentii la acestea, ci iarta neconditionat! Eu am fost o persoana careia mi s-au facut multe lucruri de care n-ar trebui sa fie mandrii unii... Dar, daca mie Dzeu mi-a iertat TOATE pacatele, eu de ce sa nu iert? Depinde cum te pozitionezi tu fata de greseala facuta...Sinceritatea salveaza multe lucruri dureroase...Asa ca, fii prieten adevarat!

| FearNoEvil a răspuns:

Da. Acum 2 saptamani mi-am varsat nervii si toate frustrarile asupra celui mai bun prieten. Acum nu stiu cum o sa fac sa-mi repar greseala.

| Andra_6586 a răspuns:

Bineinteles! Se mai intampla cand ma cert cu cineva. zic niste lucruri care stiu ca il va afecta putin. dar dupa aceea imi pare foarte rau.si imi cer scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si din pacate cam continui sa o fac, desi dupa aia imi pare rau.Si nici n-am puterea sa-mi cer scuze, desi stiu ca nu fac bine ce fac si ca poate o sa-mi para rau toata viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am ezitat sa ma apar de niste idioti si as vrea sa le cer scuze ca nu m-am aparat exact in secunda cand ma enervau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am ezitat sa ma apar de niste idioti si as vrea sa le cer scuze ca nu m-am aparat exact in secunda cand ma enervau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am ezitat sa ma apar de niste derbedei si as vrea sa le cer scuze ca nu m-am aparat exact in secunda cand ma enervau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am ezitat sa ma apar de niste idioti si as vrea sa le cer scuze ca nu m-am aparat exact in secunda cand ma enervau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am ezitat sa ma apar de niste idioti si as vrea sa le cer scuze ca nu m-am aparat exact in secunda cand ma enervau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am ezitat sa ma apar de niste idioti si as vrea sa le cer scuze ca nu m-am aparat exact in secunda cand ma enervau.