| Angelindeed a întrebat:

Ati fumat vreodata iarba? Ati vrea sa se legalizeze?

6 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Da, nu, are România lucruri mai importante de care să se ocupe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
Oricum se vinde și se găsește imediat, dacă s-ar legaliza, măcar ar fi impozitată. Nu prea-mi pasă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da în Olanda. Nu am simțit nimic deosebit și nu am niciun interes sa mai incerc

| StevenMetalhead a răspuns:

Am fumat și a fost o experiență destul de relaxantă. În alte țări iarba fiind legalizată oamenii nu mor de la supradozare, de ce? Pentru că ei des și câte puțin o consumă, noi prin buzunare și pachete, o dată la 2-3 luni ne fumăm cu ea și apoi începem să vărsăm și să amețim ore întregi, pentru că nu ne-am obișnuit cu ea și nici nu pricepem câtă cantitate ne putem permite. Un prieten de-al meu a ajuns în comă din cauza acesteia și credeam că e gata cu el.
Deci consider că marijuana ar putea oarecum fi legalizată, cel puțin ca produs farmaceutic, în care să le zică doza de consum cel puțin. Dar știi... văzând situația din Ro acum, consider că legalizarea aceasta ar trebuie să stea pe ultimul loc.

| RAY a răspuns:

Nu,poate ca da, nici in Germania nu e legal asa ceva si doar daca ai vreo boala

https://evz.ro/......iitor.html

"Scopul nostru este ca pacienții grav bolnavi să fie tratați în cel mai bun mod posibil", a declarat Groehe care va prezenta miercuri un proiect de lege la cabinetul german.

| CleanHeart a răspuns:

Nu si nu!