| amaranth a întrebat:

Ati patit vreodata sa aveti impresia ca ati mai retrait anumite cilpe? si de ce se intampla asta? funda. stiu ca asta vretiwinking [ma rog. nu stiu cat de bine m-am exprimat dar.big grin sper sa intelegeti ce vreau sa zic ]

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daaa...stiu despre ce vorbesti.se numesc "deja-vu"! Exista insa mai multe teorii, unii spun ca sunt amintiri din viitor!
-http://www.descopera.ro/......re-viitor.
-http://www.ziare.com/......-vu-907606
In fine, tasteaza pe google "fenomenul deja-vu" si vei afla foarte multe!

5 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Acesta se numeste deja-vu happy

| daiana a răspuns:

Da, mi se mai intampla asta.
adica imi pare cunoscuta o intamplare un fel de deja vu.
am impresia ca am mai facut acel lucru, nu stiu e extrem de ciucat.
prima oara credeam ca sunt nebuna.
dar e bine ca nu mi se intampla doar mie.
o explicatie logica nu vad. :*

| Sun life a răspuns:

Se numeste dejavu da nu stiu de la ce se intampla asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si eu am patit chestii de astea.Nu te speria ca nu e nimic rau. Practic creierul isi aminteste clipele acelea, le-a stocat atat de bine incat ai impresia ca e realitate.Este ca o viziune. Mi s-a intamplat si mai ciudat.Stateam linistit in pat (pe jumatate eram treaz) si parca cineva mi-a zis cat e ceasul.Surpriza,am sarit din pat si chiar atat era, si la minute bineinteles.Asta oare cum s-a intamplat?laughingthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei se intampla cand esti obosita, creierul confunda prezentul cu o amintire, odihneste-te