| believe a întrebat:

Ati simtit vreo data frica de a nu va dezamagi parintii? ai mei au investit atit in studiile mele inkat mii greu de la gindu ca as face ceva ce i-ar putea rani(mai exakt, pina acum ceva timp eram sigura si faceam totu pentru imi putea continua studiile peste hotare, acum, deja nu stiu, am ceva ce ma tine strins aici-prietenu meu.totusi pe linga ce vreau eu, mai este visu lor de a ma vedea la o facultate din Paris. datorie si dragoste-foarte dificil de ales! ce sa fac?)

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

@belive.Pai daca asa sta treaba eu zic sa fii sincera cu ei pentru ca mai tarziu sa nu le reprosezi ca din cauza datoriei fata de ei ti-ai ratat viitorul sau ai facut lucruri ca nu iti plac.Desi eu in locul tau plecam de multhee hee

3 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Pai, e alegerea ta ce faci.si mama viseaza la scoli mari si de-astea... dar la urma urmei, si mama s-a dus la se scoala a vrut ea, nu bunicii mei happy

| Razvan a răspuns:

Da imi e teama sa nu imi dezmagesc parintii dar incerc sa ii fac sa inteleaga ca imi plac anumite domenii.Invat la toate materile dar la unele cu sila, doar de dragul de a nu avea note micihee hee
Niciodata nu s-au plans de mine pentru ca stiu ca ma straduiescbig grin

| believe explică:

Pentru onutzu:problema nu consta in faptul ca ai mei se pling de mine, ba din contra, invat foarte bine la toate materiile, pur si simplu nu mai sint sigura ca vreau sa plec din tara asa cum viseaza ei-ma leaga multe de aceste locuri, poate chiar prea multe(dar mai este aceasta notiune de DATORIE!)