| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

Ati vazut filme care v-au fascinat complet? Care sunt acelea? Dau funda si voturi pentru cele mai multe si cele mai bune filme.

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Da, dar nu mai ştiu cum se numeşte xD. Ştiu că era vorba despre o tânără femeie, căsătorită prea devreme cu o bestie, care nu rata nicio ocazie să o bată şi să o umilească. Trăia o viaţă simplă, în mediul rural, şi lucra la o plăcintărie. Singura ei bucurie era să facă plăcinte după reţetele învăţate de la decedata sa mamă. Era singura prietenă a patronului localului (nu, nu ca fapt divers, are şi asta o importanţă). La puţin timp după ce şi-a dat seama că e însărcinată cu soţul ei, s-a îndrăgostit de medicul ei ginecolog, şi acesta la rândul lui, de ea (nemernicul avea nevastă!). Din tragic în tot mai tragic, Jenna (ăsta era numele fetei), a născut, şi imediat după, patronul plăcintăriei a murit şi i-a lăsat ei toată averea. Jenna a divorţat de soţul ei, l-a lăsat pe ginecolog alături de nevastă-sa, şi şi-a învăţat fetiţa să facă plăcinte...
E destul de trist filmul, deşi are şi nişte nuanţe comice. Ţi l-aş recomanda, doar că nu îmi amintesc numele. Nu sunt tocmai cinefilă, dar filmul ăsta o să mi-l amintesc mereu cu dragoste. happy

2 răspunsuri:
| Sync550s a răspuns:

Cel mai mult ma fascinat filmul Saw (1, 2,3, 4,5,6,7),este destul de interesant as putea zice sau The Vampire Diaries(serial)...

| Bibutzu a răspuns:

Buna!

Angelique regina martirilor

Vurnalele vampirilor

Twilight

:d