| anonim_4396 a întrebat:

Atletismul inalta? adica este posibil sa ma inalt cu 5-6cm in 5-6luni?

9 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Din cate stiu eu atletismul te micsoreaza in inaltime.

| anonimus99uu999 a răspuns (pentru anss23):

Stii gresitlaughing eu fac atletism de 4 ani.m-am inaltat 10 cm de cand fac. treaba e de antrenor. sa nu-ti puna bara in spate

| anss23 a răspuns (pentru anonimus99uu999):

Ehh..acum mi-am schimbat si eu parerea.Raspunsul ala il scrisesem in 2009, ce miica eram atunci.laughing

| anonimus99uu999 a răspuns (pentru anss23):

Faci atletism?

| anss23 a răspuns (pentru anonimus99uu999):

Nu.big grin

| Aliyaa a răspuns:

Nu.mai bine faci inot, volei, hambal astea inalta si 8 cm in 5-6winkingwinking

| Babushka a răspuns:

Daca esti in perioada de crestere da te dezvolti.

| addme a răspuns:

Atletismul inalta doar in momentul in care te axezi pe o anumita latura a lui. Si aici ma refer la saritura in inaltime, lungime sau cu prajina. Celelalte probe te cam opresc din crestere datorita efortului pe care il depune coloana la alergare. Eu am facut cand aveam vreo 13 ani. Si eram foarte bun la viteza. Nu pot sa zic ca asta mi-a oprit din crestere insa am ramas cam cel mai mic din familie. Eu am 1, 76 iar fratii mei 1, 85 si 1, 92. Depinde foarte mult de efortul pe care il depune coloana, cu cat se intinde cu atat exista posibilitatea sa cresti, insa cu cat vertebrele se taseaza cu atat exista posibilitatea sa te opresti din crestere.
Sporturi care ajuta la crestere: baschet, volei, handbal. Mai sunt si altele insa astea sunt cele mai des intalnite.
ORICUM daca vrei sa cresti frumos, sa nu te apuci sa faci exercitii de forta cu greutati.
Numai bine si multa bafta!

| ralubruneta a răspuns:

Este mai mult posibil sa slabestibig grin