| anonim_4396 a întrebat:

Auziti. Am un prieten. ne intelegem f bine ca amici. dar el vrea ceva mai mult si eu nu. cum as putea sa SCAP de el fara sa il jignesk. Eu m-am gandit ca daca mi-as gasi un prieten (pentru ca momentan sunt singura) as scapa de el. ce credeti ii bine sau nu? worried.

va multumesc ca m-ati ascultat :*:*

7 răspunsuri:
| L a răspuns:

Vb deschis cu el, in acest mod si el va intelege ca tu nu ti-l doresti decat ca prieten. Chiar daca o sa fie afectat pe monent, la un momentdat o sa inteleaga.`

| Anecherry a răspuns:

Vorbeste deschis cu el si spune-i adevarulhappy

| Logout a răspuns:

"el vrea ceva mai mult" thinking hmm te referi la o relatie? cred ca da... tu vrei sa scapi de el, el de tine in nici un caz. Mi s-a intamplat si mie, pur si simplu i-am zis ca nu-mi place de el si am pus poza la avatar cu un "altu` " dar a iesit nasol laughing s-a dus dracu relatia noastra de prietenie. Te sfatui sa nu faci ca mine happy Sa ma gandesc thinking poate daca nu i-ai mai da si tu sperante sau daca ai mai reduce iesirile "de pr" cu el ar fi excelent happy

| swet girl 22 a răspuns:

Spune-i ca intre voi nu poate fi decat o relatie de amicitie si daca accepta e bine daca nu scapi de el si gata

| Boo a răspuns:

Pai mai bine ar fi sa vorbesti serios cu el si sa ii spui ca nu poate sa iti fie mai mult decat amic.si poate o sa inteleagahappy

| Didi* a răspuns:

Ar trebui sa-i spui adevarul, ca vrei sa pastrezi o prieteni cu el doar atat, spui ca nu esti genul lui... incearca sa vorbesti cat mai bland si calm cu el, daca iti este prieten ar trebui sa inteleaga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine asa, el daca te iubeste o sa te asteptewinking.
Spune'i ca vrei sa fiti doar amici, ca nu se merita sa pierdeti o prietenie ca a voastra intr'un joc de cateva luni. Mai bine e sa fiti prieteni pe viata decat iubiti cateva luni, dezvolta ideea cand ii spui asta. Dar gandeste'te ca ti s-a intamplat si tie sau ti se poate intampla sa iubesti pe cineva si el sa vrea sa fiti doar amici, da'i o sansa si acorda'ti si tie o sansa sa il descoperiwinking.