| masly a întrebat:

Aveam un preten fff bine eram k fratii.ne ajutam tot timpu ...si el era cu pretena mea cea mai buna...de la un timp o inceput sa imi zica ca ma iubeste si chesti de genu...eu i-am explicat k intre noi nu o sa fie niciodata nimic... la o vreme dupa aceia ne-am certat iar el mi-a zis ca o sa se razbune o data pe mine .cica pentru cat o suferit din kauza mea! dupa aia neam inpakat si cand ma asteptam mai putin. a mintito pe pretena mea cea mai buna k eu mam... k el intimp ce era k ea si ia la crezut si nu a mai vb k mine... iar el a inceput sa ma ameninte k asta e numa inceputu si din alea... ak isi cere iertare si ma cauta tot timpu sa il iert sa fim cum am fost... i-a zis si iei k o mintit... credeti ca ar trebui sal iert?

Răspuns Câştigător
| Just Shadows a răspuns:

Parerea mea e ca el a gresit enorm, iar daca prietena ta l-a crezut pe el si nu pe tine atunci nu-ti era "prietena"indeajuns de adevarata... ei bine daca s-a lamurit totul si prietena ti-e la fel ca inainte si te crede acum nu vad de ce nu l-ai ierta, dar sa fiti ca inainte...in niciun caz repet e parere personala eu una n-as putea sa mai am incredere in in cineva care mi-a vrut raul...cu atat mai putini sa fim cei mai buni prieteni... dar... e decizia ta...astea sunt doar niste pareri...succes cu luatul hotararii:*

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu il cunosti cel mai bine.
Daca intr-adevar tine la tine, va face orice sa te aibe inapoi! Dragostea e oarba si indragostitii la fel!

| Princessee a răspuns:

Nu ii spune nici ca da nici ca nu.Asteapta ceva timp pentru a vedea el ca nu te lasi asa usor.

| jani a răspuns:

In primul rand el va mintit pe amndoua... ce incredere poti avea intr-un om care minte o persoana dar spune ca o iubeste... o iubeste dar se razbuna...sincer cred ca iubirea nu se rezuma la minciuna si inselat... iubirea este pura si fara minciuna...Nu cred ca te iubeste nici pe tine si nici pe prietena ta...cauta sentimentele voastre pentru ca va cunoaste si stie ca iubiti cu adevarat...si cred ca mereu a fost asa... un om slab a cautat unul mai puternic...prin care sa se implineasca. Iar a ierta e omeneste si e ceva normal... daca il ierti faci foarte bine...numai sa nu uiti...sa-i inpui baiatului niste limite...si explica-i ca minciuna are picioare scurte... zii ca preferi adevarul... iar daca el o tine cu minciuna...se va indeparta singur de tine...

| anonim a răspuns:

E zic ca cel mai bine este sa uiti de existenta lui.

| psiholoaga a răspuns:

Mie mi se pare putin probabil ca tipul sa fie unul de incredere daca el minte ca sa isi atinga scopul. Eu m-as concentra pe a-mi reface relatia cu amica, in niciun caz cu el. Cat despre dragostea e oarba... O fi, dar o persoana indragostita, cred eu, ar trebui sa caute niste metode ok sa cucereasca, punandu-se in valoare, nu mintind si manipuland. Si mai cred ca atunci cand tii la cineva nu il/o ranesti, ca sa te razbuni. Nu stiu ce sa zic, tu faci asa cum crezi, eu as merge pe a-mi lamuri relatia cu prietena.

Răspuns utilizator avertizat
| rolly14 a răspuns:

Mai bine il ierti...desi nu ar trebui pentru ca a fost un nesimtit si un mincinos nesuferit... dar oamenii mai fac greseli, pentru ca sunt oameni...

| meioana a răspuns:

... iarta-l doar daca ii spune prietenei tale adevarulwinking...altfel nu...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este cel mai bine sa il iertihappy Daca el i-a sp prietenei tale adevarul si ti-a cerut scuze inseamna ca ii pare rau pentru ce a facut.happy Iarta-l si explica-i ca il iertii numai cu conditia sa fiti doar prieteni si nimic mai mult.big grin
Mult succes!winking

| bianca1adela a răspuns:

Prietena ta a picat de proasta.Eu zic sa ramai prietena cu el dar nu cum erati inainte si sa vb pov tot... odata ce a zis asa ceva nu mi se pare corect nici fata de tine nici fata de prietena ta.

| mad a răspuns:

Eu cred ca baiatu asta tine la tine cu adevarat... i-a zis prietenei tale de ce a facut gestu ala...adica pentru a se razbuna k nu i-ai dat atentie cand ti-a facut avansuri? daca da, iarta-l, prietena ta are de iertat mai mult ca tine happy

| crystyna_7961 a răspuns:

Eu zic ca nu...pentru k si-a batut joc de tine mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pct meu de vd nu ar trebui sa il iertzi

| mary_9593 a răspuns:

Timplu le rezolva pe toate... asteapta si vei vedea in scurt timp ce ar fi cel mai bine sa faci