| anonim_4396 a întrebat:

Aveti fite sau vorbiti cu oricine/cu toata lumea?

Răspuns Câştigător
| elik a răspuns:

Eu vorbesc cu toata lumea si incerc sa ma inteleg cu toata lumea..chiar si cu cei mai enervanti sau ceva de genu.

10 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

A nu vorbi cu oricine nu este echivalent cu a avea fite. Nu imi place sa ma bag in seama cu nimeni si nu imi place sa socializez, in general. Imi face placere sa discut pe diverse subiecte din cand in cand, insa urasc sa fac "small-talk" doar de dragul de a fi vazuta ca "prietenoasa" sau din politete, fiindca nu sunt asa. Deci nu, nu vorbesc cu oricine, pentru ca nu imi face nicio placere.

| Trolli a răspuns:

Nu vorbesc cu oricine, dar nu pentru ca am fite, ci pentru ca asta e firea mea. Nu sunt foarte vorbareata si nici nu ma imprietenesc repede, dar sa nu crezi ca sunt salbatica. Sunt mai timida de fel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fite, nu vorbesc decat cu cei care au ceva inteligent de spus si sunt capabili sa se exprime corect in limba pe care o vorbesc

| facepalmlol a răspuns:

Daca nu vorbesc cu anumite persoane pentru ca pur si simplu avem caractere, moduri de a a vedea viata diferite si nu ne intelegem asta nu inseamna ca am fite.
A avea fite inseamna a nu vorbi cu cineva doar pentru ca nu are aceeasi situatie financiara ca si tine(si mai sunt si alte 1000 de motive)
Modul pe care l-ai ales tu nu este deloc elocvent astfel incat sa poti imparti oamenii in doua categorii si sunt mai mult decat sigura ca si tu la fel ca toti ceilalti desi sunt multi care spun ca vorbesc cu toata lumea,faci parte din asa-zisa ta categorie, si anume ce a "fitosilor".Bun venit!

| ioana21S a răspuns:

Buna....eu de obicei incerc sa vb cu majoritatea persoanelor.Imi place sa fiu deschisa, directa etc...u?

| Chronicles a răspuns:

Eu de obicei nu interacţionez cu oamenii şi nu îmi pot exterioriza nici sentimentele, nici gândurile pe care le am, cu ei. Sunt mai închisă în mine. Dar nu am fiţe şi chiar dacă aş avea, probabil nu le-aş arăta faţă de restul persoanelor din jurul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| Adeniy a răspuns:

Borbesc cu toata lumea.Dar depinde cum se comporta acei oameni. Unii cred ca ai fite doar pentru ca ai principii si ca te comporti mai altfel

| RennaM a răspuns:

Si si

| Valutzaa a răspuns:

Nu am fite, dar nu vorbesc cu persoanele care nu le suport!hee hee