| Sorina024 a întrebat:

Aveti povesti despre "cum ati reusit sa slabiti?"
Ce v-a determinat sa luati decizia de a slabi, prin ce ati trecut inainte, cum ati procedat si cum vi s-a schimbat viata.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Exista o modalitate care e imposibil sa dea gres.
Te asiguri ca nimeni din familia ta nu stie sa gateasca(bine).

| kar1GaNNN a răspuns:

Eu nu am incercat sa slăbesc, am incercat sa ma îngraș laughing, dar daca vrei sa slabesti fa sport cat poti de mult, mănâncă multe fructe, legume, bea lichide, si renunță la dulciuri.

| peperonies a răspuns:

M-am trezit intr-o dimineata si am zis ca parca nu e ok sa ai 127 de kile si dupa nu am mai mancat zahar si faina si am avut 84 in cateva luni. La fete e putin diferit dar eu am 1.90.

| devilshelp a răspuns:

Eu nu eram nici foarte grasa inainte, voiam un abdomen plat. Am inceput sa fac de pe Youtube in fiecare zi cate 10 minute si intr-o saptamana deja vazusem schimbari semnificative. In dieta nu am facut schimbari deoarece eu mancam putin si inainte. Lucrul care m-a facut sa vreau o schimbare a fost ca mereu vedeam pe Instagram poze cu fete slabe in costume de baie si mi-am zis "Rezultatele nu le obtii uitandu-te la altii." si ma tot imaginam cum as fi aratat cu un corp ca al lor. Am facut in prima zi exercitiile, iar dupa mi-am dat seama ca imi placea si mereu ma simteam din ce in ce mai puternica in fiecare zi. Succes!

| nicol2 a răspuns:

Ce determina o fata sa slabeasca in general este dorinta de a fi admirata de eventualii pretendenti.Deci in primul rand trebuie sa fi motivata(de vreun baiat sau de faptul ca alte fete arata mai bine ca tine, etc )Cum procedezi simplu :Reduci cantitatea de mancare(in special carbohidrati) si dulciuri.Nu renuti la ele ca asta ar insemna sa fi foarte stresata, doar reduci cantitatea si eventual cand nu te saturi completezi cu multa salata. Apropo poti inlocui sucurile cu apa minerala carbogazoasa care produce senzatia de satietate. Bafta!

| Dozyn a răspuns:

Buna Sorina. Treaba cu slabitul sta in felul urmator, totul depinde de organismul tau, de tabieturile tale, felul de a manca. Pe internet sunt o multime de diete, incearca sa mananci sanatos, cat mai multe fructe, legume, fara sucuri, ciocolata, ZAHAR. Incearca sa mergi la o sala de fitness sau sa faci sport, alergat, bicicleta, inot. Cu multa staruinta si efort vei reusi sa ajungi unde ti-ai dorit. Iti trebuie multa vointa si incredere in ceea ce faci. Eu iti urez mult succes si sper ca vei reusii sa ajungi unde ti-ai dorit. Bafta!

| Sorina024 explică (pentru Dozyn):

Frate eu fac un proiect pe tema asta nu ma apuc de niciun slabit, nu mai interpretati atat fiecare intrebare. daca zic o poveste atunci e o poveste