| popmirgea1999 a întrebat:

Azi 2 colegi tot isi bateau joc de mine. Aruncau cu diferite obiecte in mine(pixuri hartii).La fel fac si cu cel mai linistit baiat din clasa.(i bga caciula pe cap, arunca in el cu diferite obiecte etc) Sa-i bat nu-i genu' meu iar daca ii bat mi-e frica ca am probleme(cu dirigintele directorul etc)sa-i spun la diriginte iar nu le face nimic sa-i ignor nu cred ca rezist la infinit.(de o luna jumate fac tot asa)Ce sa fac?
(nu-mi spuneti sa-i bat ca nu-i genu meu, nu ca mi-ar fi frica dar nu-i genu' meu)iar daca ma repezesc la ei sa-i bat ma tem ca iese urat pentru ei.

8 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Zile sa inceteze, sau intra in jocul lor si aplicale acelasi tratament si lasa-l pe ala in pace ce ti-a facut el? el e in aceeasi situatie ca tine, daca vezi ca nu inceteaza batjocorirea asta atunci speriei cumva, sau daca nu ai alta alternativa trebuie "atinsi" putin, unii chiar nu inteleg fara sa fie loviti

| popmirgea1999 explică (pentru AlinKun):

Vezi ca esti prost? angry Eu n-am nicio treba cu baiatul ala angry ei au

| NeimaginabilA a răspuns:

Muta-te in spatele lor, asa ei trebuie sa se intparca ca sa arunce, asa ii va vedea profa, asa vor iesii din clasa si tu poti sa-ti petreci timpul invatand.

| Trippy a răspuns:

Alexino.Parerea mea este ca ar trebui sa le aplici acelasi tratament.Zi-le in fata ca se dau cam rotunzi si pana la urma nu-i prea duce capul.

| Trippy a răspuns:

Tie nu iti place sa fie aruncate pixuri in tine nu? Asa ca ar trebui sa incetezi sa ii aplici acelasi tratament celui mai linistit baiat din clasa.

| popmirgea1999 explică:

Sunt mai smecherasi asa, cu bani si se da cine nu-s ei

| GangstaGlock a răspuns:

Man,prinde-i dupa ore sau fa reclamatie,sedinte cu parintii, sau fa o plangere la politie ca acel profesor, diriginte, director, etc. nu-si face treaba. Man eu te inteleg foarte bine! Si la mine in clasa a fost tot la fel acum sunt clasa a 8-a! Unu nu ma lasa impace deloc(deoarece ii era ciuda ca sunt bun la vioara si pian iar diriginta,directoarea si profesorii nu ii faceau nimic pentru ca avea pile), si nu am mai putut rezista pana la infinit! Pana l-am batut dupa ore (in plus ca ma enervez mai repede asa de felul meu si is mai,, Gangsta Playa''). Incearca sa-i bati dupa ore! Si nu uita,, Cuvinte Grele''! Si iti zic respecta pe cine te restecta, nu ii lasa pe altii sa se pise pe tine! Pisate tu pe ei!

| Letheya a răspuns:

Razbunarea arma celor slabi, nu incerca sa te razbuni, pur si simplu trateaza`i cu indiferenta, daca continua, vorbeste cu dirigintele sau cu alt profesor. Daca treaba se inrautateste, vorbeste cu ei, sa vezi ce au cu tine. Nu te lasa calcat de alti in picioare, arata-le ca nu esti jucaria lor.