| anonim_6204 a întrebat:

Azi a fost cea mai rea zi din viata mea am luat primul meu 5 la scoala la romana la tema de vacanta (cine da note pe tema de vacanta?)faza e ca eu am avut numai 9 si 10 pana acum si nu stiu cum sa le spun parintilor. va rog ajutati-ma!crying((

Răspuns Câştigător
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Incearca sa treci peste asta...Pe bune adica vor fi zile mult mai rele, un 5 amarat nu omoara.Parintii vor trece peste asta daca le spui, ziua urmatoare e ca si cum nu a fost acel 5.Fiecare ia cel putin o nota rea.Nimeni nu poate lua numai note bune.Mult succes!

6 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Abordeaza-i usor si spune-le ca azi ti s-a intamplat ceva rau, desi te-ai straduit sa faci tema pentru vacanta cat de bine ai putut, ai luat 5 fara sa intelegi prea bine motivul. Si promite ca vei munci sa iei numai note bune in continuare la romana. Oricum nu e trecuta nota inca in catalog asa ca mai ai timp sa rogi prof sa nu ti-o puna.

| Karisma a răspuns:

Eu la fel azi am luat un 5 dar ca de obicei sunt obisnuita sa am doar note de 9 si 10, si cred ca le voi spune printilor ca am luat o nota de 8, sper sa ma creada

| pufosheniapufoshenia a răspuns:

Pfff asta e partea proasta cand trebuie sa le zici parintilor.eu te sfatuiesc sa incerci sa le zici.e cel mai bine.vei fi pedepsit/a te vor certa dar o sa treaca.va fi mult mai rau daca nu le spuihappy

| SwEeTGiRlScHwUnGgAnKy a răspuns:

Wooo primul tau 5. faci misto de mine.in ce clas esti...marog dor nu o sa te bata mami ca ai luat un 5 amarat.eu ma rugam sa iau 5 si tot nu lom

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai rea zi din viaţa ta este cea în care ai luat un 5 la romană? Sunt lucruri mult mai grave care ţi se pot întâmpla. Faptul că ai luat un 5 la romană, nu înseamnă că eşti proastă. Ştim cu toţii că notele în ziua de azi nu relevă atât de mult ceea ce ştie copilul cu adevărat.Le spui părinţilor pur şi simplu ca ai luat 5 şi că vei remedia nota.Sunt absolut sigură că nici ei când erau de seama ta nu au luat doar note de 10. Aminteşte-le asta şi cu siguranţă te vor înţelege. Baftă!

| Rozzaaa a răspuns:

Eu azi mi-am parlit parul, m-am impiedicat, era sa imi rup piciorul, m-am certat cu 4 fete care mai aveau putin sa ma omoare...am luat un 8. si am aflat ca nu exista prieteni.ia zi. a cui a fost ziua mai rea?