| anonim_4396 a întrebat:

Azi am dormit 3-4 ore.Noaptea nu dorm, stau treaz pana la 12 dupa amiaza,apoi ma culc, ma trezesc pe la 4 si se repeta.
Se poate intampla ceva rau daca o tin tot asa?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Iti dereglezi ceasul biologic al corpului si o sa fii obosit, nu e foarte sanatos.Incearca sa dormi minim 6-7 ore si daca nu poti incearca sa faci exercitii de relaxare sau sa asculti muzica relaxanta inainte de somn, sa faci o baie caldura si sa iei niste pastile NATURALE de la plafar(fara efecte adverse) numite passiflora, lavanda, roinita.Te ajuta la somn, te calmeaza si reduce stresul.

O saptamana faina!

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu se intampla nimic rau, cel putin pe termen scurt, insa ar fi o idee buna sa incerci sa-ti reglezi programul. Se spune ca somnul din timpul noptii nu se compara cu cel din timpul zilei.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Exact,am incercat odata si nu a mers deloc bine...

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai incercat, mai exact?

| RAY a răspuns:

Nu sta toata ziua in casa, iesi afara mergi pe jos

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mi destula scabra, nu mersi.Raman in casa.

| Anonimusrocraft a răspuns:

Nu se intampla nimic. asa sunt si eu dar nu ma trezesc la 4 noaptea... incerca sa te trezesti la 7 dimineata si fa tot asa putin ceva lucru timp de 4 ore

| anonim_4396 explică (pentru Anonimusrocraft):

Ma trezesc la 4 dupa amiaza... dupa stau treaz iar pana la 12 dupa amiaza.
Am incercat, nu functioneaza. happy

| Anonimusrocraft a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok boss happy du-te la o farmacie si ia ceva de insomnie.