| anonim_4396 a întrebat:

Azi la mate am luat un 5... primul meu 5.SI mooor avem o profa exigenta inca nu am vazut-o zambind, da note mici la fiecare mica greseala si e greu sa scoti note mari la ea numai daca esti un geniuu (eh nici chiar asa). Ai mei nu stiu si eu am planuit sa nu le spun pana nu i-au note mai bune la mate. Dar, tot azi diriginta a zis ca pana joi sa avem lucrarile si carnetele semnate ca de nu ne scade un punct la purtare, ce-a ce e naspa.Acum trebuie sa ma gandesc cum sa le spun parintilor care sunt foarte de treaba cu mine, dar ma cearta rau la note proastesad si au spun ca nu imi vor mai lua nimic de Craciun sau de ziua mea daca i-au note sub 7, dar nu asta este problema ci faptul ca i-am dezamagit.Va rog un sfat ceva, dau funda si voturi happy

1 răspuns:
| maxcell a răspuns:

Ar fi mai bine sa le spui tu, nu sa afle ei de la scoala pentru ca atunci dezamagirea ar fi si mai mare si in legatura cu nota se poate repara cu putin efort