| Cristi_Nechitoi_1984 a întrebat:

Azi veneam de la scoala cu paul si dani(2 colegi de clasa)Trei tigani au venit la noi si ne-au intrebat daca vrem sa cumparam petarde.Noi am refuzat iar ei ne obligau sa le dam banii.Eu si paul am spus ca nu avem bani dar pe dani lau vazut ca a scos din buzunar 10lei.Tin sa mentionez ca noi avem 11 ani iar ei au in jur de 11-14 ani. Aproape au inceput sa ne bata.Nu le suntem datori cu nimic astazi i-am vazut prima data.Ce sa fac daca ne mai intalnim cu ei? Astazi m-am gandit sa sun la politie pentru detinerea materialelor pirotehnice si pentru ce ne-au facut. Va rog ajutati-ma. Funda. Scuzati greserile de ortografie

3 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Oh, doamne. sunt cazuri ca acestea peste tot! cum să scapi de ei? ce uşor ar fi dacă toată rasa umană ar fi educată...

revenind, îţi propun să nu-i mai băgaţo în seamă. sau să vă duceţi cu un adult acasă; specimenele ca ei sunt periculoşi.

| Civer a răspuns:

Nu cred că este cazul să suni la poliție.De unde o să îi ia poliția? Știi unde locuiesc? Ai dovezi? Te sfătuiesc să îți vezi de treaba ta și să eviți astfel de persoane. Dacă se mai ia cineva de tine apelează la familie.La 11 ani nu trebuie să îți rezolvi probleme de acest gen singur, baftă! :*

| Alinus17 a răspuns:

Poti suna la politie! Cand ii mai vezi incerca sa-i eviti sau sa stai pe langa persoane mai mari sau sa mergeti printr-o zona populata pe unde nu se prea pot lega de voi. Ai grija!