| MrsDraguttza a întrebat:

Azi, vineri, era plictiseala si atunci am inceput sa ma plimb cu doua fete Ne-am dus intr-un parculet si am inceput sa vorbim, ce fac fetele Sia u venit doi baieti mici pe acolo... Unul dintre ei a zis : ma sti cum o fac pe asta sa se dea jos de pe banca? ( eu stateam cu fetele alea )?
Atunci a inceput sa ma traga de par si sa dea cu bolovani in mine Nu era ca si cum a aruncat cu pietricele erau pietre mari
I-am dat si eu una ca sa ma apar si atunci am zis hai ma sa-l las in pace am intors spatele si a inceput iar sa dea cu pietrele nu l-am facut nimic doar l-am tinut cu spatele la mine sa nu poata sa dea cu pietre si a inceput sa planga...
eu nu am mai zis nimic.
a vn o femeie chiar atunci si a zis ca de ce dau intr-un copil nevinovat... ca sunt obraznica
Am incercat sa ii zic dar nu a vrut sa asculte
Am plecat dar am inceput sa plang nu pentru ca ma durea pentru ca eu nu plang la durere si pentru ca mi-am pierdut demnitatea cu un tanc
Cum am si probleme cand plang ( se intampla rar ) nu pot sa respir bine ( claustrofobia si toate cele )
a durat un sfert de ora sa ma linistesc...
Apoi a plecat baiatul sa zica peste tot ca el nu a facut nimic si ca eu l-am batut.
Acuma ce era sa ii afc e cu 5 ani mai mic ca mine
Acum toti sunt impotriva mea
Nu toti pentru ca prietenii m-au sustinut
Acasa tata mi-a zis ca am meritat asta pentru ca nu am ascultat de el si de Dumnezeu
Si ac Dumnezeu mi-a dat o lectie
Acum ma caiesc de ce am facut dar nu mai pot sa fac nimic
Tata mi-a zis sa nu imi stau cu doua feet care imi sunt prietene si eu unu l-am ascultat si cred ca de aia am patit ce am patit
Acuma voi pe cine credeti?
Tata mi-a mai zis ca sunt afat desteapta si stiu ce sa fac... ca am cunoaste
Eu am presupus ca vrea sa imi cer ieratre de la el dar el a inceput sa ma traga de par si sa ma loveasca cu pietre si tot eu sa ma umilesc? Probabil ca o s-o fac pentru ac daca nu nu om sa ma ierte nici Dumnezeu
Voi ce credeti? (probabil ca eu am fost naiva care a intrat in jocul lui ) si ce credeti ca avrut sa zica taatl meu?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Pai in primul rand, se pare ca esti foarte credincioasa, Dumnezeu o sa te ierte ori cum, ori ce ai face, doar sa iti ceri iertare pentru faptele tale. Vreau sa iti spun ca nu ai cum sa nu faci greseli, ori cine mai si greseste, si de aceea Dumnezeu nu ne judeca, nu iti fie fricahappy, El te va ierta mereu. Si acum, tatal tau a vrut sa spuna ca esti destul de mare ca sa stii ce e bine si ce nu e bine; daca ma iau dupa povestea ta, tu ai facut bine, dar tatal tau nu avea de unde sa stie, nici acea femeie. Si as vrea sa iti spun, (nu vreau sa te influentez cu ceea ce urmeaza) ca, in opinia mea, nu am fost trimisi aici ca sa stam ca niste fricosi sa incercam sa fim perfecti, sa fim fara de pacat, acum nu vreau sa iti zic sa te duci sa fumezi sau sa dai jafuri, ci doar ca nu trebuie sa iti fie frica pentru ori ce pacat sau ori ce fapta rea care o faci; te sfatuiesc sa iti intaresti caracterul si constiinta, si in acelasi timp sa iti pastrezi credinta actuala, pentru ca te ajuta sa faci mai putine greseli.

| MrsDraguttza explică (pentru vlad89c):

Pai sunt hoatarata sa imi cer ieratre si de la baiat si de la femeia aia ...Nu merita sa am pacate pe constiinta doar pentru o banala poveste
Mersi, chiar asteptam o parere care sa nu fie spusa de cineva doar pentru ca imi e prieten

| MrsDraguttza explică (pentru vlad89c):

Am uitat sa spun ca a inceput sa ma ameninte... ca nu stiu ce imi face
Si a fost martor si un om carea a vazut cum dadea cu pietre dar a zis ca daca ma prinde nu stiu ce imi face...
Cum vn asta? Acuma de baietel nu imi e frica ci de omul ala...sad

| vlad89c a răspuns (pentru MrsDraguttza):

Pot sa te intreb ce varsta ai?

| MrsDraguttza explică (pentru vlad89c):

Pai daca iti spun... o sa razi ca o fata ca mine s pune la mintea unui copil laughing
14 ani

| vlad89c a răspuns (pentru MrsDraguttza):

A, scuzehappy m-am uitat la profilul taubig grin, se pare ca sunt mai mare cu 2 zile decat inetongue.

| vlad89c a răspuns (pentru MrsDraguttza):

13 ani ai.happy

| MrsDraguttza explică (pentru vlad89c):

Nu de fapt...
s-au uitat mai multi la profil.
sunt nascuta in 97
( sunt o nauca dar nu stau sa mi-l scimb )

P.S. ok... gata Il schimb

8 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Eu luam tancul ala si il puneam undeva de unde sa nu se mai dea jos. Auzi sa mai arunce si cu pietre le dadeam un pumn sanatos de era in coma laughing) Sugari handicapati