| silvia3333 a întrebat:

Baieti, ati alege sa umblati cu o tipa inteligenta, dar urata sau cu una "buna", dar proasta de da in gropi?

30 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu as alege-o pe cea urata si desteapta, deoarece pentru mine nu conteaza frumusetea, sa stii si tu ca sufletul conteaza la o fata, nu ca arata bine. Degeaba are forme, daca e rea, nesimtita etc. Fetele mai uratele sunt mai bune la suflet sa stii si tu.

| silvia3333 explică (pentru LonelyLoner92):

Sunt niste cuvinte frumoase, dar nu prea cred ca se aplica. Daca ti-as da una urata cu care ai avea ce vorbi nu prea cred ca ai iesi din casa cu ea, cred ca nu ai sta sa o cunosti doar pentru infatisarea ei.

| danytkd13 a răspuns:

Pff...sa ma fac de ras cu amandoua? Mai bine nu... una si buna frate nici desteapta sa vieseze calcule da' nici proasta sa dea in gropilaughing

| silvia3333 explică (pentru danytkd13):

Calea de mijloc este cea mai buna se pare. happy

| NoSens a răspuns:

Nu-s` baiat dar cred ca putin din amn2

| SDC a răspuns:

Crede-ma exista si fete frumoase care sa nu fie proaste, si exista si fete foarte destepte care sa nu fie urate.de unde intrebarea asta? de la o fata.

| silvia3333 explică (pentru SDC):

Intrebam si eu din pura curiozitate si nu prea ma intereseaza ca exista in acelasi timp si bune si destepte, eu ceream o varianta. Ca visulul tuturor legat de o fata ar fi sa exceleze in ambele.

| SDC a răspuns (pentru silvia3333):

Da ai dreptate, daca ar fi sa aleg una din vaiante as alege sa fe desteapta, ce sa faci cu una care arata super da nu ai ce vorbi cu ea, cu alea dor te distrezi.

| silvia3333 explică (pentru SDC):

Chiar ai avea ce sa vorbesti cu ea, dar nu cred ca ai scoate-o la plimbari prea des daca ar fi atat de urata.

| TreiSurori a răspuns:

Cu una buna ce conteaza cat de desteapta e daca ii pui perna pe gura si o lucrezi pe la spate?laughing

ce baiat ar sta cu o fata grasa dar desteapta? happy

| silvia3333 explică (pentru TreiSurori):

Exista cazuri si nu ar trebui generalizat. Intrebarea ta nu prea ar trebui pusa pentru ca este normal sa vorbesti doar in numele tau...

| TreiSurori a răspuns (pentru silvia3333):

80% din baieti asta fac, de ce crezi ca incercam sa aratam bine? pentru noi? Nu, pentru eiwinking

| silvia3333 explică (pentru TreiSurori):

Tot nu ar trebui sa dai statistici pentru ca esti o singura persoana nu 1000 ca sa iti dai cu parerea pentru atatia...

Răspuns utilizator avertizat
| CharlieHarper a răspuns:

Ceva la mijloc.

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna.Sunt fata dar daca as fii baiat as prefera o fata:
-Amuzanta
-Desteapta
-Cu scoala
-Buna, frumoasa

| silvia3333 explică (pentru IngeraşVerde):

Imi trebuia o varianta, nu o caracteriza. In plus, le-ai inclus pe ambele.

| IngeraşVerde a răspuns (pentru silvia3333):

Bine ma.
O aleg pe aia desteapta si urata.
O fac eu frumoasa si buna.
Mergem la Mall smug. Conteaza daca stie sa calculeze, sa nu ma fraiereasca aia pe acolo, nu?

| silvia3333 explică (pentru IngeraşVerde):

Lol, asta da raspuns. rolling on the floor
Pana la urma si niste operatii pot rezolva totul si sa o faci si frumoasa.

| IngeraşVerde a răspuns (pentru silvia3333):

Peii, nu?
Daca o aleg pe aia buna imi cheltuie banii dar ma mai trezesc ca ma inseala si astia prin Mall.

| bogdan1997 a răspuns:

Cred sa vorbesc in numele tuturor baietilor cand sun ca e mai utila o bunaciune decat o tocilarabig grinbig grinbig grin

| silvia3333 explică (pentru bogdan1997):

Nu pentru toti conteaza doar aspectul, ar trebui sa vorbesti in numele tau.

| Rockart a răspuns (pentru bogdan1997):

Nu mă mir că gândeşti aşa având în vedere că nu faci diferenţa între o inteligentă şi o tocilară.

| silvia3333 explică (pentru Rockart):

Cred ca are o varta ceva mia mica caracterizand pe cineva inteligent drept tocilar. Este un punct bun de vedere, desi eu nu mi-am primit raspunsul si din partea ta. sad

| Rockart a răspuns (pentru silvia3333):

Eu sunt fată. Şi totuşi, cred că un băiat inteligent prima dată s-ar uita la caracter, apoi la aspectul fizic.

| silvia3333 explică (pentru Rockart):

Scuze de confuzia mea. Chiar nu mi-am dat seama, oricum si eu sunt intr-o oarecare masura. Acum majoritatea ar prefera o prietena pentru fizic si mai putini pentru inteligenta din cate am observat.

| Rockart a răspuns (pentru silvia3333):

Pentru că asta se promovează mai peste tot în mass-media.
Şi pentru că pe o fată inteligentă nu o poţi juca pe degete şi nu îţi bate joc de ea cum ai tu chef. Eh, toţi gândesc aşa până la o vârstă, apoi se trezesc maturi şi dornici de o relaţie serioasă şi n-au cu cine.

| silvia3333 explică (pentru Rockart):

Majoritatea mi se pare ca si-ar dori mai mult o relatie "de o noapte" sau de putin doar de distractie alaturi de o femeie "buna", nu de cineva care chiar sa poate sa gandeasca. Nici macar nu se obosesc sa caute o cale de mijloc...