| anonim_4396 a întrebat:

Baieti,ce credeti despre fetele inteligente, adica cele care va depasesc pe voi? cum le priviti? va vine greu sa le abordati, aveti retineri? sau le considerati o provocare si sunteti mandrii atunci cand aveti langa voi o fata desteapta?

2 răspunsuri:
| Liviu_2019 a răspuns:

Buna intrebare.

Depinde, eu unu nu prea as avea curaj sa le abordez in schimb sunt si baieti plini de incredere care le abordeaza. Unii cu succes altii fara.

Sunt unii baieti care s-ar simti inferiori in raport cu ele si ei fiind barbati nu prea s-ar simti bine in situatia asta si nu din cauza faptului ca nu accepta femei destepte sau ca ar fi vorba de misoginism ca unele asa ar percepe acei barbati ci e o chestie masculina.

Oricum o femeie desteapta cu cariera cu personalitate, frumoasa si care e dorita de multi barbati nu ar accepta sa stea cu un barbat care nu e la nivelul ei care ii este inferior. Poate asa ca amant, sa exceleze omu la anumite capitole dar in nici un caz nu l-al lua de barbat sau sa fie vorba de o relatie de durata. Exceptii or fi dar putine.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Mie mi se par super k si asa sunt foarte foarte multe proaste. Eu personal nu le abordez pentru ca stiu ca nu as putea tine o discutie cu ele. Si da, sunt mandru cand am o fata desteapta langa mine!