| Ryuuzuka a întrebat:

Baieti,ce nu v-ar placea la o fata si ce v-ar placea? Intrebare scurta.

Răspuns Câştigător
| Blamely a răspuns:

O întrebare scurtă ar merita un răspuns scurt, dar oricum mă plictisesc.
Mi-ar plăcea să fie un echilibru între aspect şi inteligenţă, să nu fie nici şpanche dar nici o analfabetă.
Să poată purta o conversaţie cu mine indiferent de subiect şi să nu rămână fără argumente prea uşor. Nu mi-ar plăcea să fie genul de piţipoancă care se fardează excesiv şi flirtează cu orice cioban pe care îl întâlneşte. Să fie rezervată, să îşi aleagă bine persoanele din jurul ei. Aş putea continua să descriu calităţile şi defectele "fetei potrivite pentru mine" dar nu aş mai fi prea obiectiv şi nici nu te-ar ajuta cu nimic.

| Ryuuzuka explică (pentru Blamely):

"Nu mi-ar plăcea să fie genul de piţipoancă care se fardează excesiv şi flirtează cu orice cioban pe care îl întâlneşte." Mi-a placut cum ai punctat aici laughing si multumesc pentru raspuns ^^.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Blamely):

Ce-i aia "spanche"?!

| Blamely a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Femininul cuvântului şpanchi.
Educă-te: http://dexonline.ro/definitie/șpanchi

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Blamely):

Daca nu am stiut termenul utilizat de tine, inseamna ca nu-s educata?! Take it easy!

| Voidwithin a răspuns (pentru BlackChocolate1):

El a vrut sa iti faca un bine, ar trebui sa ii multumesti ca ai invatat si tu ceva nou pe ziua de azi.
Informatia e valoare.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Voidwithin):

Ce de inteligenti pe TPU! Eu ma refeream la faptul ca nu are nici o logica fraza: "sa nu fie nici spanche, dar nici o analfabeta".Sau crezi ca mi-a fost lene sa accesez DEX-ul?! Ma intrebam ca vrea sa zica, nu i-am cerut un link la DEX.Dar ce sa faci, prea multa valoare(pe astia informati).

| Voidwithin a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Tu l-ai intrebat ce este aia spanche si el ti-a raspuns.
Invata sa te exprimi.
Trebuia sa il intrebi la ce se refera fraza x, ce a vrut sa spuna prin fraza aia.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Voidwithin):

Era mai usor sa se bage unu' in seama care nu are nici o legatura cu discutia noastra si sa-i explic lui...Nu crezi?! Cica sa invat sa ma exprim, n-ai ce sa-mi faci sunt un geniu neinteles, da' nu vad legatura dintre tine si conversatia noastra sau tie-ti place sa te bagi inseama?!

| Voidwithin a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Calmeaza-te nu trebuie sa devi frustrata asa repede.
Daca tot nu iti convine de mine da-mi ma ingnor sau zi-mi din prima ca nu esti in stare sa te exprimi ori ca nu vrei sa porti o dezbatere cu mine si incheiam discutia de mult.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Voidwithin):

Sunt foarte calma si n-am nici un motiv sa discut cu tine(nu ca m-ai fi suparatwinking ) si asta nu pentru ca nu as sti sa ma exprim, doar se vede ca stiu...Tu ai inceput discutia asta fara sens cu sfatul tau tot fara sens.

| Voidwithin a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Eu iti respect opinia happy.

18 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu mi-ar placea : o gura mare (la figurat, evident)
Mi-ar placea : tate mari

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Le-ar placea :tate si cur mare.
Nu le-ar placea: tate si cur mic.

| marin81 a răspuns:

Este o intrebare mult prea complexahappy/ Depinde de la caz la caz/ Mie personal ce imi place la o fata, e sa aiba simtul umorului, sa pot purta o discutie si altceva in afara de ce film sau muzica ne place/ sa nu fie cicalitoare, sa fie intelegatoare, / Fizic ce sa zic, nici prea mica nici prea mare, nici prea frumoasa nici prea urata( fete urate nu exista) nici prea slaba nici prea grasa

| Ryuuzuka explică (pentru marin81):

Adevarat,intrebare complexa, dar privesc in ansamblu, nu in functie de parerea fiecaruia, deoarece sunt gusturi si gusturi.Imi place raspunsul tau ^^.

| Bringmelight a răspuns:

Depinde de fiecare om in parte.

| Shizuo a răspuns:

In primul rand, vreau sa te corectez. Se scrie Ryuzaki daca cumva este vorba de L din Death Note.

Mi-ar placea o fata cu simtul umorului (nu m-ar deranja daca ar avea si simtul omorului), desteapta(sau macar mediocra), sa nu asculte manele, sa arate bine, sa fie sociabila, sa ma inteleaga. As putea contiuna doar ca de aici incep sa fiu pervers.

| Ryuuzuka explică (pentru Shizuo):

Perversitate,huh?smugsmug...si nu m-am gandit la Ryuzaki cand mi-am pus numele.A fost doar ceva la intamplare.