| marianamay a întrebat:

Baieti daca va place de o fata mult si ea va considera doar un simplu amic de ce apoi nu mai vorbiti deloc cu ea? am vazut la multi ca fac asa, daca ea zice ca vrea sa ramaneti amici voi de ce nu mai doriti sa ramaneti amici?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Pentru ca noi am trecut probabil fara sa vrem de acea linie de acea limita dintre prietenie si ceva mai mult, iar cand suntem refuzati este ca si cum primim o palma peste fata si ne intrebam de ce sentimentele sunt numai de o parte. Nu vorbim pentru ca vrem sa trecem peste iar din momentul refuzului este greu de acceptat realitatea si de a reveni la normal. O alta explicatie este testosteronul care ne face sa parem indiferenti si reci este un sistem de recuperare, de a arata ca nu suntem afectati dar de fapt suntem.

2 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Poate pentru ca tinem destul de mult la fata aceea, fiind prieteni buni de multa vreme, si vazand ca fata ne-a refuzat ne-am simtit atat de prost si nu am mai stiu ce sa mai facem asa ca am indepartat-ostraight facesau poate ca fata ne-a refuzat mai urat razand de noi sau asa ceva si normal ca ne-am suparatstraight face

| CatalinutzAch a răspuns:

Deoarece poate acel baiat poate a inceput sa tina la acea fata si se astepta sa accepte nu sa fie refuzat dar sa stii ca nu la toti e la fel depinde cum fata il refuza direct adica "nu" sau indirect explicandui ca sunt ca si frati si ca ar vrea sa ramana asa