| naviDIabLO a întrebat:

Banii aduc fericirea? Detaliati

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar o intretin.

| FoXy a răspuns:

La unele persoane da, chiar servita pe tava, dar cand se termina si banii se termina si fericirea. Dar gandeste-te ca orice om e fericit cand are bani in mana si stie ca isi poate rezolva lucrurile care nu ii merg bine(isi plateste facturile, isi renoveaza casa etc.) daca te gandesti si unui alcoolist ii aduce fericirelaughing
Bye:*

| Encore a răspuns:

E pl eu am trait atatea momente in viata frumoase fara nici un ban in buzunar laughing de fapt cele mai frumoase momente din viata mea le am petrecut fara bani laughing

| Deer a răspuns:

Nu chiar toata fericirea, o spun din experienta.

| bubukid a răspuns:

Depinde ce bani scoti la bataie laughing

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu!
Un om bogat era tare nefericit. A tot intrebat cum si ce sa faca sa fie fericit. Un intelept i-a spus sa poarte camasa fericitului. A plecat in cautarea ei. Dupa multe zile de intrebari a gasit un taran care ara ogorul cu un magar. L-a intrebat:
- Esti fericit?
- Da
- Da-mi camasa ta si iti voi da o punga de galbeni!
- Nu pot
- 2 pungi de galbeni, 3, 4
- Nu se poate.
- De ce? intreaba infuriat,
- Pentru ca nu am camasa!
Doar atat am putut detalia - e o parabola foarte veche.

| Encore a răspuns:

Foarte frumos leonardk tongue

| MarYoBenucci a răspuns:

Daca ai avea bani ai m-ai duce grija de maine? nu credwinking ai face tot ce-ti pofteste inimioarawinking ciuss

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Sunt de acord cu @valutzza si @maryobenucci, iar raspunsul meu e, BINEANTELES CA BANII ADUC FERICIREA, pentru ca faci tot ce te taie inimioara, iar daca ai de unde, dai si celor nefericiti.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Banii ..in toate cazurile aduc fericirea. Cine nu se simte bine cand are bani? Cine nu e fericit?

Janina
| Janina a răspuns:

Banii cu siguranta aduc fericirea!

| Puiutz a răspuns:

Saly`:*
Pai stii...cu banii se pot cumpara de toate. poti sa iei ba asta.ba aia.tot ce iti doresti. dar stii cum se zice.atunci nu mai ai "vise". si viata fara vise.nu e viatastraight face
Si plus iubirea nu o pot cumpara. doar niste obiecte.
Dar desigur. sunt importanti. avem nevoie de ei.

| cLaudYu a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar fericire fara bani nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi destul de ipocrit sa spun ca nu, depinde de situatie. In viata sunt multe momente cand banii chiar nu au absolut nici o valoare, pentru ca nu iti pot satisface o nevoie, si nici nu-ti pot rezolva problemele, din nou, asta depinde de persoana in cauza, si depinde ce intelege prin fericire. E un concept destul de abstract, si cam foarte relativ.happy

| Razvy197 a răspuns:

Uneori da, uneori nu. dar mai importana e sanatatea pentru om

| BlueDreams a răspuns:

Pai am sa incerc sa-ti spun parerea mea printr-un exemplu:Sa zicem ca un om are case, masini, bani cu gramada, dar nu are pe nimeni ca sa-l iubeasca. Tu crezi ca e fericit? Dar un om care nu are multi bani dar are langa el o familie ca sa-l iubeasca. El e fericit nu-i asa? Deci concluzia este ca bani nu aduc fericirea dar nu ca banii nu sunt importanti. Pur si simplu ei nu sunt totul in viata.

Răspuns utilizator avertizat
| naviDIabLO explică:

Pentru mine banii aduc fericirea.