| NewChangeSociety a întrebat:

Banii se fac ușor sau greu? Mi se pare destul de mare această inconsecvență. Dacă se fac greu, atunci de ce unii îi fac ușor? Iar dacă se fac ușor, atunci de ce unii îi fac greu? Notele de la școală/liceu nu te definesc ca individ. Nu înseamnă că vei reuși în viață să faci ceva sau că nu vei reuși să faci ceva. Și ce anume înseamnă să reușești ceva? Banii definesc reușita unei persoane? Dacă ai bani înseamnă că ai reușit să faci ceva? Și dacă nu ai bani înseamnă că nu ai reușit ceva? De ce punem atât de multe etichete pe oameni? Viața este despre șansă, despre destin. Fiecare om are povestea sa. Însă oamenii... judecă. Vor judeca... până când vor fi ei cei judecați când se vor afla într-o situație dificilă! Nu judecați, ca să nu fiți judecați. Căci cu ce judecată judecați, veți fi judecați; și cu ce măsură măsurați, vi se va măsura.

5 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Zi-ne cu ce te droghezi ca vrem si noi

| AnonymousCadrar a răspuns (pentru haileewatson):

Cu siguranță vrei! Dar sunt scumpe. Ți-aș spune cu ce. dar când vei dori să ieși din matrice. până atunci ramai în bula ta!

| 1onur a răspuns:

Păi dacă stai pe tikok să-ți donez alți îi face ușor sau daca te ocupi cu alte afacerile îi faci și mai ușori...

Dar dacă îi muncești cinstit și aștepți salariul lunar pe muncă cinstită vin greu bine înțeles dacă mai ai și o chirie de plată un curent de plantă o căldură de plată plus bani Sâte întreți decent să poți să-ți câștigi existența atunci ști că bani ăia au fost munciți cinstiți și nu mai spargi pe figuri distracție Destrăbălarea și alte prosti căci ști că ai muncit pentru banul ăla dar daca și muncești cinstit pentru banul ăla și când îl ai în mână îți bați joc de ei și îi cheltui pe prosti și alte locuri murdare atunci nu mai zic nimic.

| 1onur a răspuns:

Avem noi impresia că schoală nu contează da schoală contează fiindcă mulți care au schoală ajung sa au salarii bune și posturii și locuri de munca fără efort fizic brut fără stres agitație fara să transpire din oboseală sau condițiile care sunt oamenii supuși de cerințele acelui loc de muncă schoală contează enorm de mult mai ales acum în timpurile care suntem cu scoala și o diplomă poți face multe și obține multe prin schoală.

in primul rând schoală te pregătești Sâte integrezi in societate te pregătești Pentru viața pentru mine schoală si doi ai de liceul care i-am prins in Romănia când eram era locul unde eu m-am educat cu Adevărat am putu să mă intgres in societate și să învăț să mă descurc in viața de unul singur pentru mine schoală este locul un eu trăiam cu Adevărat fincă acasă și în cartier cu tot bombardier nu aveam liniște deloc și nici nu era felul meu genul nu de viață pe străzi toată ziua aiurea...

| 1onur a răspuns:

Bani nu sunt totul să ști nu și pentru mine. pentru că eu știu ce pot obține cu bani și ce nu pot obține niciodată cu bani si eu mi-am dat seama că nu pot obține cu bani ce mă face fericit cu Adevărat da cu Adevărat și Adevărată. Eu nu pot fi fericit cu bani eu pot fi fericit cu Adevărat cu o persoană un om important pentru mine enorm de importantă mai mult decât mine și Dumnezeu și ori și cine la un loc pe lumea asta.

Cu bani poți să-ți plătești o chiriei o lumină un electric și utilitățile in casă atâta și să-ți iei ceva de mâncat normal ca omul să poți munci în ziua aia atâta. Da asta nu este fericirea Adevărat cu Adevărat și să alegi să supraviețuiești atâta maxi ultra atâta mai departe n-ai ce face cu bani. Poate alți sânt fericiți cu bani își iau vacanțe țoale scumpe și care mai decare mai sofisticat da își pot pune oamenii fericirea în bani da ei nu-și dau seama că bani sânt trădători materialul este trecător și nu este viu ceva Adevărat este un material atâta tot daca ei aleg să-și pună fericirea în bani și consideră că bani îi va ține toată viața "fericiți cu Adevărat" intr-o zi se vor trăzi mult prea târziu și cu vici care mai de care... Bani nu sunt totul cu bani poți supraviețui cel mult.