| TripleSforever a întrebat:

Bicarbonatul de sodiu are efecte pozitive asupra parului?

3 răspunsuri:
| Me01 a răspuns:

Amestecă puţin bicarbonat de sodiu împreună cu cantitatea de şampon pe care o foloseşti pentru o spălare. Părul va căpăta mai mult volum, deoarece bicarbonatul îndepărtează impurităţile şi face firul mai uşor.
Nu in fiecare zi, o data pe săptămana pentru început

| pietrean a răspuns:

Bicarbonatul,curata firul de par, la fel ca atunci cand il folosesti pentru ten, ca un piling.
Gasesti mai multe detalii, pe Google.

| ElenaSA a răspuns:

Bicarbonatul are rol de curatare-deci si pentru par-curata impuritatile. Se pune o lingurita de praf in sampon, se pune pe par si se lasa sa actioneze 5 minute. Praful trebuie dizolvat in apa inainte de folosire. Este bun si pentru par gras. Trebuie folosit rar, pentru a nu avea efecte negative.