| Je_6354 a întrebat:

Bine te-am gasit TPU! Am o problema destul de nasoala.Am aflat de 1 an ca masturbarea e pacat, si am decis sa ma opresc.Tot ma mai tenteaza dar ma gandesc ca nu are rost sa-mi iau asta pe umeri pentru 2-3 minute de placere si ca Dumnezeu vrea sa inving raul.In ciuda acestui fapt, noaptea a devenit dusmanul meu.Ma masturbez in somn ba chiar si ejaculez aiurea. Ce sa fac ca sa stopez masturbarea din somn?crying

3 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Nu e masturbare in somn. Sunt vise umede pe care le ai fara sa-ti dai seama. Si ejaculezi de cateva ori pe noapte. Masturbarea nu e un pacat dar daca tu crezi asta, e ok ca te abti. Dar nu te speria, nu e un pacat "masturbarea in somn". Este prezenta la aprox. toti baietii/barbatii. Si nu ai nici o vina :*

| annna a răspuns:

Sa incerci sa te gandesti la altceva...si gatawinking

| Je_6354 explică:

Mentionez ca am 14 ani!