| madboy8 a întrebat:

Bine v-am regasit.

Am si eu o intrebare pentru voi... suna cam asa :

O relatie in care nu sunt prea multe lucruri in comun poate dura? Daca da, de ce?

Am observat ca eu si prietena mea nu avem multe in comun! deci?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ATB a răspuns:

Poate dura doar daca vreti amandoi asta.Se face prin comunicare si iubire poti sa treci peste tot. Daca exista un lucru la ea care pur si simplu nu il suporti gandeste-te un timp si vezi daca are dreptate, daca nu spune-i nemultumirea si cum crezi ca ar fi mai bine. Esential intr-o iubire e sa va iubiti asa cum sunteti dar daca sunteti deschisi si sinceri incercati sa cadeti de acord si sa va schimbati un pic ce nu va convine. Puteti incerca asta. cu multe in comun depinde si la ce te referi dar treaba merge la orice daca va iubiti. exemplu: tu asculti manele ea asculta house. cheam-o cu tine la o petrecere si iar tu o sa te duci cu ea in club ulterior.Incearca poate reusesti daca nu asta e incerci cu cineva care ai mai multe in comun dar sfatul e bun vor exista lucruri care nu iti convin mereu pentru ca sunteti persoane diferite. Sa fi iubit si bafta!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca da. Eu si sotul meu avem multe lucruri in comun si din cauza asta stiu mereu ce mancare i-ar placea, ce cadou l-ar bucura. In plus, avem mereu ce discuta si nu ne plictisim niciodata fiindca avem interese comune.

kratos
| kratos a răspuns:

Nu pentru ca va interveni plictiseala intre ei si va ceda unul din ei. Daca nu au cel putin o pasiune comuna eu sunt de parere ca acela nu este un cuplu fericit.

| Dedeeee a răspuns:

Nu.categoric! Daca nu aveti prea multe lucruri in comun eu cred ca ar trebui sa iti gasesti perechea potrivita in alta parte. Dar daca tu o iubesti pe fata asta si vrei sa ramai cu ea schimba-te.pentru eastraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu sunt multe lucruri în comun, trebuie să le faceți voi.
Fiecare are ceva al lui, dar dacă le-ați combina, vezi ce iese!
În stilul ăsta nu apare monotonia și niciodată nu o să vă săturați unul de celălalt.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate dura mult pentru ca nu exista aproape nimic care sa va lege, nu aveti ce impartasi, dar surprize sunt intotdeauna, deci... who knows?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta, dar numai daca exista DRAGOSTE ADEVARATA...nici eu cu al meu barbat nu avem prea multe in comun, dar ne iubim enorm si ne compensam... tind sa cred ca opusele se atrag... oricum multa bafta!