| Lightdark a întrebat:

Eu sunt singur, e adevărat, am vrut sa fiu cu cineva dar acea fata asculta manele, întrebare oare mai sunt fete in Romania care sa nu asculte manele? Nu am nimic cu pers care asculta dar pe mine mă agita, oare voi găsi pe cineva care sa nu le asculte?

12 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Nu! Glumesc, mai sunt si chiar multe. Genul muzical nu este cel mai important lucru care reprezinta o persoana, ar trebui sa fi atent la alte detalii

| RAY a răspuns:

Sigur de asta nu ai vrut cu ea )))) ce vrăjeală

| Violleta2022 a răspuns:

Marea majoritate a fetelor au educatie si nu asculta manele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta pur si simplu pe cineva care nu asculta acest gen de muzica.Da, vei gasi, caci nu e asa greu.Succes.

| ShaOfHatred a răspuns:

Da, evident că mai sunt Sherlock. Trebuie doar să le găsești. Depinde la ce te referi prin ascultat manele. Adică dacă le ascultă la modul casual, e chill, dar dacă le ascultă mereu și se și identifică cu ceea ce promovează ele, nu e chiar ok. Dar trebuie să te gândești și să pui lucrurile în balanță. Calitățile, defectele, dacă merită să stai cu o persoană de genul, etc. Nu muzica pe care o ascultă trebuie să fie deal breaker-ul.
Also, acum mă iau de tine. Nu mai fi închis la minte și scapă de fixațiile astea prostești, gen eu nu ascult manele și nu stau cu nimeni care ascultă.
Muzica trece prin stomac. Și manelele bune, ridică pe oricine în picioare. Și mai ales la chefuri și petreceri, maneaua e sfântă. Suntem balcanici man, asta e muzica pe care dansăm noi la petreceri. Manelele din ziua de azi sunt cam mizerabile, dar cele nemuritoare or să rămână în topuri mereu.
Eu ascult orice gen de muzică dacă e nevoie, dar de fel sunt metalistă, și până și eu dansez pe o manea când e cazul. Îți recomand și ție să încerci. Pentru că îți deschizi mintea. Când o să accepți și celelalte stiluri muzicale, atunci doar o să te poți bucura cu adevărat de muzică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mai sunt fete in Romania care sa nu asculte manele?"

Hai pe bune?
Chiar ai intrebat asta?
Manelistii sunt multi din pacate dar sa insinuezi ca nu gasesti oameni care sa nu fie manelari e o exagerare.
Cocalarii sunt in general la liceele mai prost cotate. Dar la liceele mai de sus, nu asculta nimeni manele

| Lightdark explică (pentru anonim_4396):

La sat în capm cu vaca in curte ce licee de top visezi? Deși e oraș pare un sat,laughing) laughing) laughing)

| SuperFata a răspuns:

Nici eu nu sunt Fana manele, dar nu am nimic împotriva.
Dacă vrei sa cunoști pe cineva care nu asculta genul asta de muzica, du- te la festivaluri unde se canta rock și sigur găsești o fata asa cum zici tu.

| careestefazafrate a răspuns:

Eu ascult doar Justin Bieberhappy

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Pisatule pe tine

| vidia a răspuns:

Hai in vacante
Pe la Saint Tropez
Prin America si prin Africa
Ca trece viata
Ragadaga da

| Jsjwjendndn3838 a răspuns:

Cand vei dormi, iti voi pune manele la maxim