| Monstrul a întrebat:

Buma,
Am 17 ani si o relatie de apriape 5 luni. Vreau sa imi incep viata sexuala dar termin inainte de a intra. Ce sa fac? Imi puteti recomanda ceva in afara de un consult medical?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred că un spray cu lidocaină te poate ajuta; dacă e cum spui (ejaculare ante-portas), e mai degrabă ceva pe fond psihic (totul e în mintea ta; aceasta anticipează momentul și declanșează orgasmul înaintea penetrării). Așadar, nu aici vei găsi răspunsul.
Nu e o rușine să apelezi la medic pentru asta, mai ales la debutul vieții sexuale. E o problemă pe care dacă nu o rezolvi acum, se poate agrava și nu mai scapi de ea vreodată. Ar fi păcat, nu?
Hai, mergi și fă o programare. Baftă!

| Ammizzu a răspuns:

Mai sunt anumite creme spreiuri la sex shop care ajuta saejaculezi mai greu