| Alia009 a întrebat:

Bun... deci va avertizez de acum ca e mult de citit așa ca dacă nu aveți vreo 15 minute lasati-o balta.
Am o așa zisă prietena care nu mă prea place și nici eu nu o prea plac. În ultimul timp își cam bate joc de mine și profita de fiecare ocazie ca sa se certe cu mine... adevărul e ca nu prea îmi pasa dar în ultimul timp o face cu 2 colege cu care mă înțelegeam cât de cât. Mai aveam 2 prietene care credeau același lucru ca și mine, dar săptămâna trecută nu știu ce le-a spus fata aia ca au început sa se comporte mizerabil cu mine fără motiv. Și la ele chiar mă deranjează pentru ca am crezut în prietenia mea cu ele și nu știu Cum ar putea sa facă așa ceva.
Nu sunt genul plângăcioasa care acum ca ne-am certat sa își pună statusuri pentru ca dacă am ceva de zis spun în fata.
Dar nu le-am spus celor doua fete cun mă simt pentru ca am considerat ca nu merita. Doar nu o sa stau sa mă plâng ca ele m-au trădat, așa ca le-am lăsat în pace.
Doar ca în fiecare zi îmi amintesc de toate momentele fericite pe care le-am trait împreună și nu îmi vine sa cred ca au fost în stare de așa ceva.
Sunt încăpățânata de fel, așa ca nu vreau sa le iert ci sa le fac sa realizeze ca m-au pierdut făcând asta.
Procedez bine?
Oricum am început sa îmi fac prietenei noi și sa mă distantiez de ele, pentru ca mă fac sa sufăr..
Scuze pentru tot romanul dar am nevoie sa știu dacă sa le iert sau nu...
Dau funda

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Situatia e simpla de fapt. Cineva a intrat in anturajul tau, s-a pornit contra ta, ti-a luat doua prietene si ele s-au lasat influentate usor de o intrusa. Nu ai ce sa regreti, nu sunt prietene adevarate nici ea nici cele doua! Mergi mai departe, nici macar nu scuipa inapoi...

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Pai dupa ce ti-au facut..nu stiu ce varste aveti? Depinde prieteni noi e usor sa itiu faci tot timpul, dar macar un PRIETEN/A, cam greu in zilele noastre. Eu in locul tau nu le-as ierta, mai ales ca ai prietene, tu decizi. Bafta

| Innsbruck a răspuns:

15 minute? nici de 5 nu e nevoie
roman? esti foarte amuzanta, nici macar nu ai scris mult
Cati ani ai? dupa cele spuse pareti de 12-13, asa ca stai linistita caci chestiile acestea sunt copilarii. Discuta cu ele. Daca nu sunteti in stare sa purtati o discutie normala si sa ajungeti la un numitor comun, atunci mai asteptati ceva timp pana va maturizati.